14 października 2020
Tauron Liga. Jutro jedziemy do Kalisza, mecz w piątek [zapowiedź]

W 5. kolejce Tauron Ligi drużyna Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz zagra na wyjeździe z Energą MKS Kalisz. Początek spotkania o 20.30.

W Arenie Kalisz zmierzą się ze sobą zespoły, które dzieli w tabeli różnica 4 punktów.

Zabrakło chłodnej głowy

Drużyna Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz rozegrała dotychczas 4 spotkania. Jedno wygrała (z Eneą PTPS Piła 3:0) i 3 razy schodziła z parkietu pokonana.

Trzeba jednak uczciwie napisać, że w wyjazdowych meczach z BKS Stalą Bielsko-Biała (przegrana 2:3) i z ŁKS Commercecon Łódź (3:1) punkty były na wyciągnięcie ręki. Zabrakło konsekwencji i tak zwanej chłodnej głowy. – Myślę, że to się nie powinno wydarzyć. – mówiła po pojedynku w Łodzi libero Monika Jagła.

Najbardziej skuteczną siatkarką naszego zespołu jest Ewelina Żurowska, która w 4 meczach zdobyła 69 punktów i zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji najlepiej punktujących w Tauron Lidze.

Po 4 meczach drużyna trenera Piotra Mateli ma na koncie 4 punkty i zajmuje 8. miejsce w siatkarskiej elicie kobiet.

MKS Kalisz ograł ŁKS Commercecon Łódź

Tyle samo spotkań rozegrały siatkarki z Kalisza. Ekipa trenera Jacka Pasińskiego wygrywała w tym sezonie 3 razy i poniosła jedną porażkę. W 2. kolejce kaliszanki nie dały rady u siebie z BKS Stalą Bielsko-Biała i przegrały 0:3. W dwóch ostatnich rundach pokonały natomiast ŁKS Commercecon Łódź (3:2) i Jokera Świecie (3:1).

W ekipie z Wielkopolski najlepiej punktującą zawodniczką jest 20-letnia środkowa Weronika Centka (56 punktów w 4 meczach). Tyle samo „oczek” wywalczyła dotychczas Alexandra Dascalu, atakująca Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz.

Kaliszanki mają obecnie 8 punktów i plasują się na 4. miejscu w tabeli Tauron Ligi.

W Kaliszu zaczniemy o 20.30

Piątkowy pojedynek w Kaliszu zaplanowano na 20.30. Transmisja w Polsat Sport. Zachęcamy do trzymania kciuków i kibicowania nam przed telewizorami!

Fot. Dariusz Stoński.

Czytaj również:

Tauron Liga. Z Łodzi wracamy bez punktów

Regiane Bidias: Każdego dnia staram się nauczyć czegoś nowego [wideo]