1 czerwca 2021
Tauron Liga. Doświadczona Brazylijka na pozycji przyjmującej

Już jako 16-latka grała w Superlidze w Brazylii a zaledwie 5 lat później sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii w drużynie Tenerife Marichal. Mariana Alves Cassemiro nową siatkarką drużyny.

Na koncie ma także Mistrzostwo Ameryki Południowej czy brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata z Sesi Volei Bauru.

Co powiedział o nowej zawodniczce trener Piotr Matela?

Mari to doświadczona przyjmująca, bardzo dobrze spisująca się w grze w polu. To zawodniczka techniczna: kontroluje przyjęcie, obronę a jej umiejętności pozwalają na efektywną grę na siatce. Takiej doświadczonej zawodniczki potrzebowaliśmy. Dzięki swoim umiejętnościom może brać na siebie ciężar gry i wykorzystywać trudne piłki, dawać zespołowi punkty w trudnych sytuacjach.

Mari rozpoczęła treningi w wieku 14 lat w Minas Tenis Clube. Już w pierwszym międzynarodowym sezonie sięgnęła z Tenerife Marichal po Super Puchar Hiszpanii. W sezonie 2012/2013 ze szwajcarskim Koniz zdobyła wicemistrzostwo krajowego Pucharu. Na kolejny sezon wróciła do Brazylii. Z reprezentacją wygrała Mistrzostwa Ameryki Południowej i wywalczyła drugie miejsce macierzystej Superligi.

Jako ciekawostkę można potraktować także doświadczenia w rywalizacji MŚ wojskowych.
W 2018, po przegraniu finału z Kanadą drugie miejsce i zwycięstwo, rok później w Wuhan.

Nowa bydgoska przyjmująca urodziła się 27 marca 1987 roku, ma 184 cm wzrostu. Zasięg w wyskoku do ataku to 301 a w bloku 284 cm.