5 października 2020
Tauron Liga. Trzy punkty były na wyciągnięcie ręki [relacja]

W meczu 3. kolejki Tauron Ligi drużyna Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz przegrała na wyjeździe z BKS Stalą Profi Credit Bielsko-Biała 2:3. MVP meczu wybrano Magdalenę Janiuk.

Kibice w hali Pod Dębowcem zobaczyli, zgodnie z wszelkimi zapowiedziami i przewidywaniami, bardzo ciekawy i wyrównany pojedynek dwóch równorzędnych zespołów.

Pierwszy set rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść 25:18. W drugiej to bielszczanki były górą i wygrały 25:22. W dwóch kolejnych odsłonach mecz nadal był wyrównany (28:26, 16:25) i do rozstrzygnięcia zawodów potrzebny był tie-break.

Nie chwal dnia przed tie-breakiem

Ostatnią partię lepiej rozpoczęły bydgoszczanki, które zdobyły 2 pierwsze punkty. Po chwili jednak to bielszczanki prowadziły 6:4 i 8:5, ale drużyna trenera Piotra Mateli nie dawała za wygraną. Przyniosło to efekt w postaci remisu 9:9. Dobra gra Żurowskiej, Mazurek i Ziółkowskiej sprawiła, że na tablicy wyników zrobiło się 11:14. Niestety, ekipa z Bielska najpierw dogoniła Pałacanki, a następnie wygrała tie-break 18:16 i w całym meczu 3:2.

„Krzywa” rozkręca się coraz bardziej

Świetne zawody, po raz drugi z rzędu, rozegrała Ewelina Żurowska, która tym razem zdobyła aż 27 punktów! Bardzo dobrze spisywały się też Alexandra Dascalu (17) i Kinga Różyńska (15).

Po dzisiejszym starciu w Bielsku-Białej, oprócz kolejnego punktu dopisanego w ligowej tabeli, warto odnotować debiut Regiane Bidias. Przyjmująca Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz pojawiła się na parkiecie w 4. i 5. secie. Dzisiejszy dorobek Brazylijki to 8 punktów.

Dodajmy, że MVP spotkania w Bielsku została Magdalena Janiuk. Dla 28-letniej środkowej bielszczanek była to już trzecia statuetka MVP w tym sezonie.

Za 5 dni jedziemy do Łodzi

W 4. kolejce ponownie zagramy na wyjeździe. Tym razem udamy się do Łodzi, gdzie w sobotę 10 października zmierzymy się z ŁKS-em Commercecon, brązowym medalistą poprzedniego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet.

BKS Stal Profi Credit Bielsko-Biała vs Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:2 (18:25, 25:22, 28:26, 16:25, 18:16)

Czytaj również:

Tauron Liga. W poniedziałek gramy w Bielsku-Białej [zapowiedź]

Ewelina Żurowska: Jeżeli jesteśmy w dobrej dyspozycji, to możemy wygrać każdy mecz [wideo]