3 grudnia 2023
Szansa na kolejne punkty w poniedziałek

Po wygranej w Tarnowie czas na zdobycie pierwszych punktów w sezonie u siebie. Okazja nadarza się w poniedziałek o 20:30 w meczu z beniaminkiem z Mielca. Zamiast biletu kup karmę dla zwierząt.

Metalkas/Pałac Bydgoszcz aż 7 kolejek czekał na ligową zdobycz. Doczekał się w środowym meczu z Grupą Azoty Akademią Tarnowską. 4 grudnia o później porze może ten dorobek powiększyć w meczu z ITA TOOLS Stalą Mielec.
Rywalki to beniaminek z paroma znajomymi m.in.: Emilią Muchą (grała w Bydgoszczy w sezonie 2011-13 i 20/21) czy Sonią Kubacką (niegdyś Joker Świecie). Drużyny nie grały ze sobą w ekstraklasie stąd też brak jakichkolwiek danych porównawczych w statystykach Tauronligi. Inne dane można znaleźć w ligowej tabeli: Stal ma niemal identyczny bilans, bo też tylko jedno zwycięstwo (3:2 u siebie z UNI Opole w 3. kolejce); tak samo 6 wygranych setów i o dwa więcej stracone od Metalkasu, bo 23. Bardzo groźną zawodniczką rywalek jest Weronika Gierszewska. W zwycięskim meczu przeciwko Opolu zdobyła aż 29 punktów (25 punktowych ataków a atakowała aż 66 razy). Powstrzymanie tej atakującej może mieć kluczowe znaczenie dla losów spotkania. Warto wspomnieć, że w swoim poprzednim meczu rywalki Metalkas Pałacu prowadziły u siebie z MKS Energą już 2:0 w setach. Przegrały jednak mecz 2:3 (22, 17, -21, -24, -9). I w tym meczu 23-letnia Gierszewska zdobyła 32 punkty! Średnia na mecz 24,5 (w 4 spotkaniach). Poza tym ekipa z Mielca przegrała 0:3 z Chemikiem Police, Grotem/Budowlanymi i ŁKS Commercecon Łódź, z BKS Bostik ZGO Bielsko-Białą a nawet Grupą Azoty z Tarnowa. Seta mielczanki urwały Radomce.
Bydgoszczanki pokazały w środę w Tarnowie efektywną i efektowną grę, pewnie pokonując rywalki i pozostaje wierzyć, że podobną dyspozycję zaprezentują przeciwko „pierwszoroczniakowi” w ekstraklasie, prowadzonemu do niedawna przez również znanego w Bydgoszczy Wiesława Popika. Po tym trenerze zespół objął Mateusz Grabda, który rozpoczął pracę oficjalnie 20 listopada i debiutuje w pracy z żeńskimi ekipami (więcej tu).

W naszym zespole, w rankingu punktujących bardzo wysoko, na piątym miejscu jest Joanna Sikorska. W Tarnowie zdobyła 18 punktów. Łącznie ma ich 117 w sezonie, co daje 6. lokatę (za Moniką Gałkowską, która ma zaledwie jeden punkt więcej). Średnia Asi z 8 meczów, to 14,62 pkt. W wysokiej dyspozycji jest także rozgrywająca Metalkasu Paulina Bałdyga, która za mecz w Tarnowie otrzymała statuetkę najbardziej wartościowej zawodniczki (MVP).

Bilety mecz można kupić w internecie: https://bilety.io/vbutq lub kasie przed meczem (transmisja tv Polsat Sport).
Ale jest inna opcja wejścia na mecz, którą wymyśliły zawodniczki Pałacu. Wiele z nich ma własne zwierzęta, psy i koty i w ramach Mikołajek można wesprzeć właśnie zwierzaki: kupując karmę dla psa lub kota i przynosząc ją na mecz, wejdziemy bez biletu. Wsparcie kibiców wzmocnione darami od naszego sponsora firmy Vitapol zostanie – jak co roku – przekazana do Bydgoskiego Schroniska dla Zwierząt.