20 listopada 2023
Set wyrwany liderowi

Porażka 1:3 z BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała powiększyła liczbę przegranych KS Pałac w sezonie do siedmiu

Dwa pierwsze sety niedzielnego meczu – jakby zgodnie z planem – padły łupem niepokonanych w sezonie 2023/2024 Tauron Ligi bielszczanek. W trzecim bydgoskie siatkarki pokazały możliwości i nie tylko odrobiły straty punktowe, ale potrafiły wypracować przewagę i dowieźć ją do końca partii. Wygrały ją 25:17. W tej części gry Koletę Łyszkiewicz zastąpiła Wiktoria Makarewicz. Niestety dla Pałacu, w IV secie BKS wrócił do dominacji i pewnie wygrał aż do 12.
Statystycznie: Bielsko straciło w Bydgoszczy drugiego seta w sezonie (7 zwycięstw, sety 21-2). Pałac wygrał dopiero 3…seta (0 zwycięstw, sety 3-21). Nie zapominamy jednak, że za bydgoszczankami mecze z wszystkimi tuzami rozgrywek – przed rewelacją rozgrywek, BKS-em mecze z Rysicami z Rzeszowa oraz Grupą Azoty Chemikiem Police.

Po dwóch dniach odpoczynku Pałac wróci do treningów. To będą przygotowania do arcyistotnych spotkań: wyjazdowego z Grupą Azoty Akademią Tarnów (dopiero 2. sezon w ekstraklasie) oraz meczu u siebie z beniaminkiem ITA TOOLS Stalą Mielec. Wyjazdowy mecz z Akademią odbędzie się w ostatnią środę listopada (29.) o 19:00. Mecz ze Stalą w Immobile Łuczniczce już zaledwie 5 dni później: poniedziałek, 4 grudnia o 20:30.

W meczu z BKS debiut w Tauron Lidze odnotowała Pola Bujnarowska (weszła na zagrywkę w IV secie)

KS Pałac Bydgoszcz – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 1:3 (20:25, 16:25, 25:17, 12:25)
Pałac: Bałdyga 2, Nowakowska 12, Sikorska 15, Paluszkiewicz 10, Witowska 7, Łyszkiewicz 4, Saad (libero) oraz Gorzkiewicz 1, Makarewicz 5, Bujnarowska 0.