30 grudnia 2020
Rok 2020 kończymy wygraną za trzy punkty! [relacja]

Drużyna Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz, w zaległym meczu 13. kolejki Tauron Ligi, pokonała dziś na wyjeździe Eneę PTPS Piła 3:0 (27:25, 25:13, 33:31). MVP spotkania została Regiane Bidias, która zdobyła 24 punkty!

Gospodynie wyszły na parkiet bardzo zmotywowane, co przełożyło się na spore emocje w pierwszej partii.

Chłodna głowa bydgoszczanek

Pilanki, między innymi dzięki skutecznej zagrywce, prowadziły w niej 7:3 i 13:8. Przy stanie 18:14 nasz zespół zdobył 4 punkty z rzędu i po chwili mieliśmy remis 19:19.

Kolejne minuty pierwszego seta to walka punkt za punkt. Dobrze spisywały się Ewelina Żurowska, Natalia Lijewska i Regiane Bidias, a w zespole z Wielkopolski Patrycja Gądek i Judyta Gawlak.

Ostatecznie grę nerwów lepiej zniosły Pałacanki, którym decydujący punkt w 1. secie przyniosła wideo weryfikacja po nieudanym ataku Patrycji Gądek.

Rezultat 1. partii nieco podłamał pilanki i wyraźnie podbudował drużynę trenera Piotra Mateli. Z kolei ekipa trenera Adama Grabowskiego zaczęła grać nieskutecznie i bardzo chaotycznie.

Drugi set zakończył się wynikiem 13:25 i po niespełna godzinie gry Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz prowadziły w Pile 2:0.

Set pierwszy po raz drugi, czyli gramy na przewagi

Trzecia odsłona miała jeszcze bardziej dramatyczny przebieg niż pierwsza. Gospodynie rzuciły na szalę wszystkie siły i walczyły jeszcze zacieklej niż godzinę wcześniej. Enea PTPS Piła prowadziła już nawet 9:3.

Po chwili pilanki „stanęły”, a nasz zespół zdobywał punkt za punktem. Na tablicy wyników mieliśmy 11:10, 15:13 i 19:16. W końcówce, po grze na przewagi (było między innymi 19:19 i 23:23), więcej zimnej krwi zachowały bydgoszczanki.

Ostatnie słowo należało do Kingi Różyńskiej, której skuteczny atak przyniósł nam wygraną w 3. partii 33:31 i w całym meczu 3:0.

Statuetka MVP meczu dla Regiane Bidias

Najwięcej punktów dla Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz zdobyły dziś MVP meczu Regiane Bidias (24) i Ewelina Żurowska (11). Dla gospodyń punktowały głównie Judyta Gawlak (16) i Patrycja Gądek (10).

Zespołowi z Piły dziękujemy za bardzo dobre zawody!

Tym samym rok 2020 kończymy na 9. miejscu w tabeli siatkarskiej elity kobiet i z 15 punktami na koncie. Dotychczasowy bilans drużyny trenera Piotra Mateli to 4 zwycięstwa i 10 przegranych meczów.

ŁKS Commercecon Łódź przyjedzie do Bydgoszczy

Kolejne spotkanie rozegramy w Bydgoszczy. W poniedziałek, 11 stycznia Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz podejmą ŁKS Commercecon Łódź.

Początek meczu, z którego transmisję przeprowadzi Polsat Sport, zaplanowano na 17.30.