8 sierpnia 2023
Przygotowania KS Pałac do nowego sezonu rozpoczęte

Sezon 2023/2024 Tauron Ligi za pasem. Bydgoski zespół, pod wodzą trenera Jakuba Tęczy spotkał się w Immobile Łuczniczce

Brakowało póki co tylko Poli Nowakowskiej, która lada dzień wróci z Chengdu, gdzie na Uniwersjadzie zdobyła brązowy medal z reprezentacją Polski. Drużyna, w nowym składzie, z poszerzonym sztabem trenowała rano (siłownia pod okiem trenera Tomasza Stasiaka) oraz po południu. Zajęcia popołudniowe poprzedził czas dla mediów, fotoreporterów. Do sztabu KS Pałac (dotąd I trener Jakub Tęcza, statystyk Bartosz Ziołnowski) dołączyli wspomniany Stasiak (współpracował już z zespołem) oraz debiutujący jako II trener Dominik Żukowski (były, leworęczny rozgrywający) oraz fizjoterapeuta Dorian Nowak.

Z 12 zawodniczek podstawowego składu w Bydgoszczy pozostały Paulina Bałdyga (nr 3 na zdjęciu), Ola Justka (6), Julia Gliwa (21), Agata Witkowska (16) i Koleta Łyszkiewicz (17). Z zespołu juniorek drużynę wspierać będzie w przygotowaniach Pola Bujnarowska (5). Nowe zawodniczki to: Aleksandra Lipska (36, pierwsza z lewej w górnym rzędzie), Wiktoria Makarewicz (12), Dominika Witowska (14), Wiktoria Paluszkiewicz (13), Joanna Sikorska (10) oraz Martyna Gorzkiewicz (1).

Relacja (także dźwiękowa z wypowiedziami prezesa Piotra Makowskiego, trenera Tęczy, Kolety Łyszkiewicz i Martyny Gorzkiewicz:

https://www.radiopik.pl/4,111942,siatkarki-wrocily-do-hali-luczniczka-palac-bydgo

Fotogaleria:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=DariuszStonskiPhotography&set=a.686227036880276

Od soboty część zespołu (8 zawodczniczek) drużynę czeka walka w PreZero Grand Prix w siatkówce plażowej. Pierwszy mecz 12 sierpnia o 11:30 z BKS Bostik Bielsko-Biała. Areną zmagań jest Stadion Letni w Gdańsku Brzeźnie. Pełna informacja o turnieju wraz z harmonogramem:

https://www.tauronliga.pl/summerCup/s/games.html