22 grudnia 2020
Przegrywamy po tie-breaku! Ważny punkt Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz [komentarze, zdjęcia, relacja]

We wtorkowym meczu Tauron Ligi drużyna Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz przegrała z aktualnym mistrzem Polski Grupą Azoty Chemikiem Police 2:3 (19:25, 25:22, 25:21, 14:25, 10:15). MVP spotkania została Jovana Brakocevic-Canzian, atakująca ekipy gości.

Tym samym Pałacanki, w swoim ostatnim ligowym pojedynku zaplanowanym przed świętami Bożego Narodzenia, dopisują sobie 1 cenny punkt w ligowej tabeli.

Kibice oglądający dzisiejsze spotkanie w Ipla TV, zobaczyli zupełnie inny zespół, niż ten który przed kilkoma dniami uległ BKS Bostik Bielsko-Biała 0:3.

Pałacanki imponowały dziś walecznością i ambicją. Świetnie spisywały się Regiane Bidias, Ewelina Żurowska i Marta Ziółkowska, które we trójkę zdobyły łącznie 53 punkty.

Kluczowy okazał się być 4. set, który policzanki – po wyraźnej przegranej w trzeciej odsłonie – rozstrzygnęły na swoją korzyść 25:14. W tie-breaku było jeszcze co prawda 7:7, ale po chwili siatkarki Chemika „odjechały” rywalkom i nie oddały już zwycięstwa w tym meczu.

– Dużo jest przyczyn. Być może pod koniec trochę podupadłyśmy już fizycznie. Czasami przychodzi taki moment, że zdarza się seria błędów i trudno jest potem wrócić na te najwyższe obroty – komentowała na gorąco Magdalena Mazurek, kapitan i rozgrywająca Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz.

Z kolei gospodynie nie ukrywały po meczu, że interesowała je dziś tylko wygrana za 3 punkty.

– Cieszę się, że w końcu wygrałyśmy tie-break w tym sezonie. Na pewno liczyłyśmy na więcej tutaj, na pełną pulę, ale jesteśmy też na pewno zadowolone z wygranej i z 2 punktów, które wracają do Szczecina – dodała Martyna Grajber, przyjmująca Grupy Azoty Chemika Police.

Po dzisiejszym spotkaniu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz mają na koncie 12 punktów zdobytych w 13 meczach i zajmują 9. miejsce w Tauron Lidze. Policzanki, z dorobkiem 20 „oczek”, awansowały dziś z pozycji 8. na 7.

Po świętach drużyna prowadzona przez trenera Piotra Matelę zagra na wyjeździe z Eneą PTPS Piła. Spotkanie zaplanowano na 30 grudnia. W pierwszym starciu obu zespołów w obecnym sezonie Pałacanki wygrały 3:0 (25:15, 25:21, 25:14).

Obejrzyj zdjęcia z dzisiejszego meczu w HSW Immobile Łuczniczka.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz vs Grupa Azoty Chemik Police 2:3 (19:25, 25:22, 25:21, 14:25, 10:15)

MVP: Jovana Brakocevic-Canzian

Czytaj więcej:

Tauron Liga. Jutro gramy z mistrzem Polski [zapowiedź]

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz vs BKS Bostik Bielsko-Biała. Wypowiedzi po meczu [wideo]