14 lutego 2023
Przegrana z nadziejami

W pierwszym meczu pod wodzą trenera Jakuba Tęczy OnlyBio Pałac Bydgoszcz przegrywa 0:3 z ŁKS Commercecon Łódź.

Relacja za „Expressem Bydgoskim (aut. Dariusz Knopik):

Debiut Tęczy jako pierwszego szkoleniowca wypadł przeciwko rywalowi najtrudniejszemu z możliwych. ŁKS co prawda jest wiceliderem kobiecej elity, ale nie przegrał jeszcze meczu w lidze i stracił zaledwie 4 sety! A jest drugi w tabeli tylko dlatego, że rozegrał dwa mecze mniej niż prowadzący Developres Rzeszów.
Przez długi czas pierwszego seta bydgoszczanki toczyły zaciętą walkę z rywalkami. Dobrze zagrywały, nieźle broniły i atakowały. Łodzianki były zaskoczone, ale pod koniec seta górę wzięły ich umiejętności indywidualne.
Jeszcze bardziej zacięta była druga partia. Początkowo miejscowe przegrywały, ale odrobiły straty. Prowadziły nawet 22:20, ale znowu w końcówce nie utrzymały jakości i dały się zaskoczyć.
Trzecia odsłona była niestety najsłabsza w wykonaniu bydgoskich zawodniczek. Praktycznie od początku przegrywały i nie potrafiły zagrozić łodziankom, choć w końcówce odrobiły część strat.
Mimo porażki bydgoszczanki zaprezentowały się z dobrej strony i jest nadzieja na korzystne wyniki w końcowej części sezonu zasadniczego.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz – ŁKS Łódź 0:3 (18:25, 23:25, 20:25)
Pałac: Nowakowska 9, Lewandowska 4, Ter Brugge 8, Żurowska 16, Różyńska 7, Bałdyga 1, Witkowska (libero)