Przegrana w Muszynie po walce

Data:
Autor: administrator

W piątej kolejce ORLEN Ligi bydgoskie siatkarki mimo wyrównanej walki uległy w czterech setach ekipie z Muszyny i nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli bez dorobku punktowego. MVP spotkania została Sylwia Wojcieska.

Spotkanie asem serwisowym otworzyła Marta Biedziak, po czym cztery kolejne punkty padły łupem gospodyń. Na pierwszej przerwie technicznej wygrywały one 8:5, jednak po przerwie miały problemy z przyjęciem zagrywki Małgorzaty Śmieszek, co spowodowało stratę sześciu ‚oczek’ z rzędu. Podopieczne Bogdana Serwińskiego nie traciły jednak kontroli nad wydarzeniami na boisku i szybko doprowadziły do remisu. Przez kilka minut toczyła się wyrównana walka ‚punkt za punkt’, jednak na drugiej przerwie technicznej znów górą były Mineralne (16:13). Po niej świetnie w ataku spisywała się Weronika Fojucik i to pozwoliło Pałacankom zmniejszyć dystans do rywalek (18:17). Końcówka seta należała jednak do ekipy z Muszyny – po kilku udanych akcjach i błędach przeciwniczek mogły się one cieszyć z wygranej w pierwszej partii.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się wymianą przewag i równą walką, jednak po kilku minutach niewielki dystans punktowy wypracowały sobie gospodynie (6:3, 7:4). Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły one 8:5, po czym – identycznie jak w secie pierwszym – Pałacanki doprowadziły do wyrównania (8:8). Następne akcje to wyrównana gra, podczas której żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na bezpieczny dystans punktowy. Chwilę później udało się to przyjezdnym, które wykorzystywały błędy własne popełniane przez rywalki i na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:12. Po niej zawodniczki MKS-u rzuciły się do odrabiania strat, ale świetnie dysponowane w polu zagrywki Pałacanki skutecznie im to utrudniały (15:19, 16:22). Po bydgoskiej stronie siatki nastąpiła wtedy mała utrata koncentracji, przez co gospodynie stopniowo zmniejszały dystans, aż do stopnienia przewagi do jednego ‚oczka’ (22:23). W emocjonującej końcówce partii obie ekipy broniły piłek setowych, jednak ostatecznie więcej szczęścia miały bydgoszczanki, które wygrały seta rezultatem 30:28.

Kolejną odsłonę spotkania gospodynie rozpoczęły od silnego uderzenia, zdobywając punkt za punktem i na pierwszej przerwie technicznej prowadząc 8:3. Po niej drużyna gości dzięki skutecznym atakom Zuzanny Czyżnielewskiej i Patrycji Polak zmniejszyła stratę (8:6), jednak w późniejszej części seta całkowitą kontrolę nad wydarzeniami na boisku przejęły Mineralne. Ich świetna gra w ataku i bloku powodowała powiększanie przewagi (12:6, 16:6 na drugiej przerwie technicznej, 20:9) i nie dawała Pałacankom najmniejszych nadziei na odwrócenie losów trzeciej partii. Ostatecznie przyjezdne zdobyły w nim jedynie jedenaście punktów.

Bydgoszczanki podrażnione wysoką przegraną w poprzednim secie lepiej od rywalek rozpoczęły kolejną część meczu, prowadząc po kilku akcjach 4:1. Gospodynie szybko jednak doprowadziły do remisu (4:4), by po chwili wygrywać 8:6 na pierwszej przerwie technicznej. Pałacanki nie pozwalały im jednak na wypracowanie większej przewagi i cały czas kontrolowały grę (9:8, 11:10). Dobrze w ataku spisywała się Zuzanna Czyżnielewska, ale siatkarkom z Muszyny udało się odskoczyć na trzypunktowy dystans na drugiej przerwie technicznej. Po niej dzięki skutecznej grze m.in. Weroniki Fojucik rezultat wynosił już tylko 17:16 na korzyść Mineralnych. Przy tym stanie czerwoną kartkę za opóźnianie gry otrzymała trenerka bydgoszczanek Agata Kopczyk, co skutkowało utratą zagrywki przez jej podopieczne i przyznaniem punktu na rzecz gospodyń. Siatkarki drużyny gości prowadziły jeszcze wyrównaną walkę, jednak po kilku akcjach to ich przeciwniczki cieszyły się z wygranej w czwartym secie, a w konsekwencji – w całym meczu.

Polski Cukier Muszynianka MKS Muszyna –  KS Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:20, 28:30, 25:11, 25:21)

KS Pałac: Biedziak (4), Polak (11), Śmieszek (10), Czyżnielewska (12), Fojucik (6), Misiuna (8), Korabiec (libero) oraz Twardowska (3), Dybek, Bałdyga, Pieczka, Skorupa

Marta

UdostępnijShare on Facebook
Facebook

Comments are closed

Zobacz, jak trenuje Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
Pierwszy trening Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz w sezonie 2019/2020

Dzisiaj mamy dla Was obiecaną relację wideo z rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. Chcecie więcej takich materiałów? Dajcie znać w komentarzu :)#idenapalac #bankpocztowypalacbydgoszcz

Opublikowany przez KS Pałac Bydgoszcz Wtorek, 6 sierpnia 2019
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Zapisy do Bydgoskiej Akademii Siatkówki!
Wyszukiwarka aktualności:
Sponsorzy
Bydgoskie Centrum Sportu
Bydgoszcz
Logotyp Asseco
Metalkas
Logotyp Bista
Bank Pocztowy
Metro Club Bydgoszcz
Live Food - logo