8 października 2023
Przegrana inauguracja Pałacu

W pierwszym meczu nowego sezonu KS Pałac musiał uznać wyższość wicemistrzyń Polski z Rzeszowa i przegrał przy blisko tysiącu widzów w Immobile Łuczniczce 0:3

Początkowo pałacanki mocno stawiały się faworyzowanym rywalkom i pierwsza część pierwszego seta była wyrównana (13:13). Jednak im dłużej trwała gra, tym bardziej wyraźna była przewaga przyjezdnych. Niespodzianki nie było.

Początek drugiego seta należał do gospodyń (3:0), ale przewaga Pałacu była chwilowa. Rzeszowianki – z czterema reprezentantkami Polski w szeregach – były bardzo skuteczne w ataku i powoli budowały przewagę. Ani na chwilę nie oddały już bydgoszczankom inicjatywy w trzecim ostatnim secie.

Relacja video z PLS

Fotogaleria – Dariusz Stoński

KS Pałac Bydgoszcz – PGE Rysice Rzeszów 0:3 (19:25, 17:25, 18:25)
Pałac: Bałdyga, Nowakowska 12, Sikorska 11, Paluszkiewicz 3, Witowska 3, Łyszkiewicz 10, Witkowska (libero) oraz Gorzkiewicz, Makarewicz 1.

Następny mecz w Bydgoszczy KS Pałac rozegra w niedzielę, 22 października o godzinie 19.

Wyjazdowy mecz 2. kolejki Tauron Ligi w piątek. W Łodzi rywalem będzie miejscowy ŁKS Commercecon. Początek o 17.30.