31 lipca 2020
PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Jedziemy na finały do Gdańska!

Podczas zawodów w siatkówce plażowej-rozegranych dzisiaj w Warszawie-wygraliśmy 2 z 3 meczów i wywalczyliśmy awans do turnieju finałowego w Gdańsku!

W pierwszym spotkaniu pokonaliśmy reprezentację E.Leclerc Moya Radomki Radom 2:1. Statuetkę MVP zgarnęła Ewelina Żurowska!

W drugim meczu, który rozpoczął się tuż po pierwszym i był rozgrywany w bardzo upalnych warunkach, musieliśmy uznać wyższość rywalek. Przegrana z Eneą PTPS-em Piłą (0:2) postawiła nas „pod ścianą”.

W decydującym starciu, po bardzo emocjonującym i wyrównanym boju, wygraliśmy z DPD Legionovią Legionowo 2:1 i wywalczyliśmy przepustkę do turnieju finałowego w Gdańsku! MVP meczu wybrano Monikę Jagłę.

Warto dodać, że do sukcesu na obiektach Monta Beach w Warszawie nasze dziewczyny poprowadził trener Jakub Tęcza, który w rozgrywkach Tauron Ligi jest statystykiem i asystentem I trenera Piotra Mateli.

Z pierwszego miejsca w grupie B awansowała drużyna Enea PTPS Piła.

W turnieju finałowym – zaplanowanym na piątek, 7 sierpnia – zmierzymy się z Grotem Budowlanymi Łódź, który wygrał rywalizację w grupie A.

Początek meczu na Lotos Stadion Letni w Gdańsku o godzinie 11.00. Transmisja w Polsacie Sport. Oglądajcie i trzymajcie mocno kciuki!

W drugiej parze półfinałowej zagrają Enea PTPS Piła i Volley Wrocław.

Awans na turniej finałowy PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki w Gdańsku wywalczyła drużyna w składzie: Alexandra Dascalu, Monika Jagła, Agata Michalewicz, Emilia Mucha, Julia Reszelewska, Kinga Różyńska, Ewelina Żurowska (kapitan). Trener: Jakub Tęcza.

Czytaj również: