Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz nie obroniły tytułu sprzed roku w turnieju na plaży w Brzeźnie. Udział w turnieju był jednak pożytecznym doświadczeniem i skonsolidował drużynę.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz wystąpiły w turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki w polskim, szcześcioosobowym składzie (Magdalena Saad, Paulina Majkowska, Paulina Bałdyga, Zuzanna Szperlak, Kamila Kobus, Aleksandra Justka). Jako zespół rozstawiony, w pierwszym dniu rywalizacji czekaliśmy na zwycięzcę meczu Joker Świecie – UNI Opole. Joker zwyciężył 2:1 (23:25, 25:21, 15:12). Sąsiadki zza między wykazały również wyższość w meczu z ekipą z Bydgoszczy. Było 2:0, choć w I secie doprowadziliśmy do bardzo zaciętej końcówki. Przegraliśmy inauguracyjną partię 29:31, drugą już wyraźniej, do 12.

Nazajutrz czekał nas mecz ostatniej szansy (rozgrywki toczone systemem brazylijskim) z E.Leclerc Moya Radomka Radom. Mimo początkowej przewagi rywalek pierwszego seta Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz rozstrzygnęły na swoją korzyść w rozmiarach 25:23; drugiego gładko, do 13.

Tak wskoczyliśmy w sobotni etap rozgrywek, już bez Magdaleny Saad (grała w Przysusze zdobywając ważne punkty rankingowe). Rywalem I-ligowa rewelacja turnieju LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Przegraliśmy nie bez walki 0:2 (15:25, 18:25) kończąc udział w turnieju.

Przypomnijmy, drużyna spotkała się po raz pierwszy zaledwie 4 dni przed początkiem zawodów. Udział w turnieju był kolejną możliwością poznania się, trenowania razem. Miłym akcentem był fakt, że z własnej inicjatywy, w ostatnim dniu turnieju wspierać z trybun nowe polskie koleżanki przyjechały zawodniczki zagraniczne Tanja Bokan i Mariana Cassemiro (Brazylijka dzień wcześniej zakończyła kwarantannę).