W Pucharze Polski zespół Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz odpadł po przegranej 0:3 w Radomiu.

– Zagrałyśmy na miarę aktualnych możliwości – trafnie podsumowała mecz rezerwowa libero Aleksandra Justka. Tak Ola, jak i Ani Bozdeva zaliczyły debiut w pierwszej szóstce. Taka była konieczność. Zespół po kwarantannie połowy składu spotkał się w całości na treningach przed tym meczem tylko w poniedziałek. Okres izolacji zakończył się dzień wcześniej a już we wtorek przyszło jechać do Radomia i grać w nowym, nieznanym obiekcie Radomskiego Centrum Sportu.
Tak młoda libero Justka jak i niewiele starsza bułgarska koleżanka pokazały dobre akcje, potencjał (odpowiednio w obronie i ataku). Nie ustrzegły się błędów, ale ich umiejętności (i zdrowie) mogą być jeszcze nie bez znaczenia w czekającej zespół batalii o otrzymanie, szczególnie meczach w będącymi w zasięgu Volleyem Wrocław (spotkanie wyjazdowe 14.02) i przede wszystkim Jokerem Świecie (19.02 u siebie, data do potwierdzenia. – Na razie musimy się po przerwie „na nowo” ze sobą zgrać, to priorytet na najbliższe treningowe dni – wspomniała w Radomiu Justka. Już 6 lutego o 19, w Immobile Łuczniczce formę Polskich Przetworów sprawdzi mistrz Polski Grupa Azoty Chemik Police.

E. Leclerc Moya Radomka Radom – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0 (20, 14, 16)
MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz: Bozdeva, Majkowska, Bałdyga, Szperlak, Hage, Szczepańska-Pogoda, Justka (libero) oraz Cassemiro, Różyńska.