10 stycznia 2024
Porażki komplikują sytuację

Przegrana z ŁKS oraz kolejna, z Grupą Azoty Chemikiem Police, przy niekorzystnych dla nas wynikach rywali powodują, że Metalkas Pałac Bydgoszcz spadł na ostatnią pozycję w tabeli. Przed zespołem mecz u siebie z #Volley Wrocław

Przegrane 0:3 z czołowymi zespołami w Polsce pod koniec starego i na początku nowego roku oraz niespodziewana wygrana ITA Tools Stali Mielec 3:2 w Opolu spowodowały, że beniaminek z Mielca wyprzedził Metalkas w tabeli Tauron Ligi. Tak prezentuje się klasyfikacja po 14 meczach (kolejno w rubrykach punkty, rozegrane mecze, zwycięstwa, przegrane, sety wywalczone i stracone – pełna tabela Tauron Ligi)

W niedzielę, 14 stycznia przed bydgoskim zespołem szansa na poprawienie swojej sytuacji, choć – jak pokazuje cały sezon – nie będzie to łatwe. Z podobnymi założeniami drużyna jechała do Wrocławia, gdzie rywalki zweryfikowały brutalnie oczekiwania wygrywając 3:0 (25:21, 25:22, 25:21). MVP pierwszego meczu była libero wrocławianek Anna Pawłowska. Siłą rywalek była wówczas m.in. równa, skuteczna gra kilku liderek, które zdobyły powyżej 10 punktów (13 Kinga Stronia, po 12 Anna Bączyńska i Julia Szczurowska, 11 była zawodniczka Pałacu, środkowa Anna Lewandowska). Po stronie Metalkasu wynik „ciągnęły” tylko Joanna Sikorska (16) i Pola Nowakowska (10).

Mecz z ekipą z Dolnego Śląska rozpocznie się w niedzielę o 19:00 a transmisję przeprowadzi Polsat Box Go.
Bilety do kupienia w internecie – https://bilety.io/vbutq – oraz w kasach przed meczem. Zapraszamy! Liczymy na wsparcie naszych najwierniejszych kibiców w sytuacji, która – nie ma co ukrywać – jest skomplikowana.

W 16. kolejce, po ośmiu dniach od meczu z #Volley, Metalkas Pałac Bydgoszcz wyjedzie do Opola na mecz z UNI (22 stycznia, 17:30).