13 marca 2023
Porażka z Energą MKS

Przegraną 0:3 zakończyło się niedzielne spotkanie OnlyBio Pałacu Bydgoszcz z drużyną z Kalisza

To był ostatni mecz sezonu zasadniczego w Bydgoszczy. Kolejne trzy spotkania pałacanki rozegrają już na wyjazdach (Police, Wrocław, Bielsko), a do swojej hali wrócą – miejmy nadzieję – na fazę play off.

W niedzielę wieczorem bydgoska drużyna skomplikowała sobie jednak drogę do gry w gronie ośmiu najlepszych drużyn sezonu. Punkty potrzebne były obu drużynom, ale po meczu zadowolona była tylko ekipa przyjezdnych. Kaliszanki gładko wygrały z Pałacem w trzech setach.

Trochę walki było jedynie w drugiej odsłonie tego spotkania, ale w zaciętej końcówce minimalnie lepsze były zawodniczki MKS. O trzecim secie w wykonaniu pałacanek nie można powiedzieć nic dobrego. Bydgoskie zawodniczki fatalnie przyjmowały, nie potrafiły przełamać rozpędzonych rywalek. Efekt był przygnębiający – tylko 9 punktów w ostatniej partii.

Mimo przegranej OnlyBio Pałac utrzymał się na 8. pozycji w tabeli. Bydgoszczanki mają 4 punkty przewagi nad zajmującą 9. miejsce Radomką.

ONLYBIO PAŁAC BYDGOSZCZ – ENERGA MKS KALISZ VOLLEYBALL 0:3 (19:25, 23:25, 9:25)
OnlyBio Pałac: Bałdyga 3, Lewandowska 6, Żurowska 9, Nowakowska 9, Ter Brugge 2, Różyńska 3, Witkowska (libero) oraz Mazurek, Kobus, Łyszkiewicz 6.