26 listopada 2022
Pokonać Legionovię

W niedzielny wieczór OnlyBio Pałac Bydgoszcz podejmie ostatni zespół w Tauron Lidze IŁ Capital Legionovię Legionowo. Stawką są trzy punkty i trzecie zwycięstwo w sezonie.

Bilans bydgoszczanek w lidze po 4. kolejkach to 2 przegrane (obie po 0:3 z utytułowanymi Developresem i ŁKSem) i dwa zwycięstwa po 3:1. Legionowianki są bez punktu i bez seta. Przegrały kolejno z Chemikiem Police, drużynami z Łodzi i Energą MKS Kalisz. Przegrały także w środę na wyjeździe w CEV Challenge Cup 0:3 (-12, -17, -16) z drużyną spod Aten ASP Thetis Voula. Spotkanie trwało 78 minut.
Przyczyny? W klubie z Legionowa (5. miejsce w poprzednim sezonie) zaszły duże zmiany. Odszedł sztab trenerski – Alessandro Chiappini i jego asystent Adrian Chyliński, którzy razem z Aleksandrą Gryką przeszli do ŁKS Commercecon Łódź. Olivia Różański obrała włoski kurs (Fenera Chieri). Izabela Lemańczyk i Alicja Grabka przeszły do Energii MKS Kalisz, Yaprak Erkek wróciła do Turcji, a Gyselle Silva do Grecji.
Ze „starego” składu zostały Klaudia Kulig, Maja Szymańska, Diana Dąbrowska i Sonia Stefanik. Do nich dołączyły z zespołów 1. ligi Marta Duda, Dominika Mras i Magda Kubas, a także Aleksandra Dudek, Gabriela Dębowska, Aleksandra Jedut i z ukraińskiej ligi Maryna Mazenko. Tak mocno „przemeblowany” zespół prowadzi Paweł Kowal, który do tej pory z powodzeniem trenował zawodniczki LTS Legionovia.

Po słabszym występie z ŁKS Commercecon w Łodzi, bydgoszczanki powinny wrócić na drogę zwycięstw. Bilans drużyn (od sezonu 2012/2013) to 14:11 na korzyść gości, przy czym bilans w Bydgoszczy jest korzystniejszy dla Pałacu – 7 zwycięstw i 5 porażki. W poprzednim sezonie dwa razy górą była Legionovia (3:1 u siebie i 3:2 nad Brdą). Tyle statystyki. Parkiet w Immobile Łuczniczce zweryfikuje aktualną dyspozycję drużyn.

Zapraszamy do bydgoskiej hali na 19. Spotkanie rozpocznie się prawdopodobnie o 19:06 ze względu na transmisję w Polsat Box Go. Liczymy kolejny raz w sezonie na doping naszych kibiców.

Bilety jak zawsze dostępne będę w kasie i biletomacie na hali. Wcześniej można wejściówki nabyć przez stronę internetową: https://biletyna.pl/sport/OnlyBio-Palac-Bydgoszcz