Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz przegrały 2:3 z Grotem Budowlanymi Łódź, ale wywalczony punkt przybliża do utrzymania.

Na dwie kolejki przed końcem walka o pozostanie w elicie nie była rozstrzygnięta. Pałac miał trzy punkty więcej niż Joker Świecie i lepszy bilans setów od rywalek. Teoretycznie również – łatwiejszych rywali w ostatnich dwóch meczach.

FOTOGALERIA: https://www.tauronliga.pl/gallery/id/5750.html
STATYSTYKI: https://www.tauronliga.pl/games/id/1101588.html#stats

W sobotę bydgoszczanki podjęły Budowlane Łódź (szóste miejsce w tabeli). I w konfrontacji z wyżej notowanymi rywalkami (6. miejsce w tabeli) spisywały się całkiem dobrze. Początek należał do łodzianek, ale gospodynie nie dawały rywalkom odetchnąć. Dobra gra Majki Szczepańskiej-Pogody i Zuzanny Szperlak pozwoliła wyrównać wynik. Końcówka znów należała jednak do Budowlanych.
Dwie kolejne partie padły już jednak łupem bydgoszczanek i to bez wielkich nerwów w końcówkach. Tyle że potem pałacanki jakby opadły z sił. W czwartym secie przez chwilę jeszcze prowadziły i wydawało się, że są w stanie zakończyć ten mecz z kompletem punktów. Potem jednak inicjatywę zupełnie „oddały” rywalkom. W tie breaku bydgoskie siatkarki zostały bezlitośnie wypunktowane (0:8), a próby pościgu na niewiele się już zdały.
Pałac wywalczył kolejny punkt, przybliżający drużynę do celu, jakim jest utrzymanie się w lidze. Do rozegrania został im jeszcze jeden mecz, w Kaliszu. Niewykluczone jednak, że cieszyć się będą już w poniedziałek – wszystko zależy od wyniku meczu Jokera. Świecianki tracą już 4 punkty do Pałacu i mają arcytrudne zadanie, bo zmierzą się z wiceliderem tabeli Chemikiem Police (godz. 17.30, poniedziałek 13 marca).

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ – BUDOWLANI ŁÓDŹ 2:3 (21:25, 25:22, 25:23, 16:25, 8:15)
PAŁAC: Szczepańska-Pogoda 23, Szperlak 12, Cassemiro 13, Majkowska 13, Bałdyga, Hage 18, Saad (libero) oraz Mazurek, Bozdewa 2.

(relacja za „Express Bydgoski Sport”)