21 maja 2021
Piotr Makowski: Zaczynamy budowę składu na nowy sezon [rozmowa]

Chcemy, żeby do naszego  sponsora strategicznego Urzędu Miasta Bydgoszcz, do Polskich Przetworów sponsora tytularnego i do naszych 30 pozostałych partnerów dołączyła „czwarta noga” finansowania. Ma to sprawić, że nasza sytuacja finansowa będzie jeszcze lepsza – mówi Piotr Makowski, prezes KS Pałac Bydgoszcz S.A. Jakie zmiany czekają nasz klub w najbliższym czasie? Przeczytaj rozmowę.

Redakcja: Przed kilkoma dniami, na długo przed rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu, kibice otrzymali od klubu bardzo dobrą wiadomość. Nadal będziemy nazywać się Polskie Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz, a to oznacza, że współpraca z Polskim Cukrem Krajową Spółką Cukrową S.A. będzie kontynuowana.

Piotr Makowski, prezes KS Pałac Bydgoszcz S.A.: Tak, to jest bardzo dobra wiadomość. Jest to sponsor, który gwarantuje nam stabilizację budżetu. Będziemy jeszcze szukali tak zwanej „czwartej nogi”.

Chcemy, żeby do naszego  sponsora strategicznego Urzędu Miasta Bydgoszcz do Polskich Przetworów sponsora tytularnego i do naszych 30 pozostałych partnerów dołączyła „czwarta noga” finansowania. Ma to sprawić, że nasza sytuacja finansowa będzie jeszcze lepsza. W trakcie opracowywania jest program, który będziemy wprowadzali już niedługo.

Jeśli zaś chodzi o drużynę, to zaczynamy budowę składu na nowy sezon. Rozpoczęliśmy rozmowy z naszymi zawodniczkami i w dalszej kolejności będziemy rozmawiać zawodniczkami z innych klubów, czy też krajów o tym, czy mogłyby u nas grać.

Po głębokim zastanowieniu uznaliśmy, że musimy coś zmienić i w strukturze klubowej i w strukturach zespołu seniorek. Ostatni wynik nas nie satysfakcjonuje (9. miejsce w Tauron Lidze – przyp. red.) i chcielibyśmy się bić o trochę wyższe cele.

W naszych mediach społecznościowych kibice regularnie pytają, czy w klubie zostaje trener Piotr Matela, który od trzech sezonów prowadzi zespół seniorek KS Pałac Bydgoszcz S.A.

Jestem zadowolony z jego pracy. Oczywiście z rezultatu osiągniętego w ostatnim sezonie, ja, i trener, i zawodniczki nie jesteśmy zadowoleni. Moim zdaniem trener Piotr Matela dobrze pracuje. Oczywiście musi się rozwijać i musi wyciągać wnioski. O tym też już rozmawialiśmy i będziemy jeszcze rozmawiać.

Po prostu chodzi o to, żeby pozwolić człowiekowi pracować i też żeby mógł się rozwijać, trzeba dać mu trochę czasu. Te trzy lata pokazały, że Piotr jest dobrym trenerem. Oczywiście, tak jak wcześniej powiedziałem, jest potrzeba wyciągnięcia wniosków i jest potrzeba rozwoju, ale tak, trener Piotr Matela zostaje z nami.

Pandemia w ostatnim czasie trochę wyhamowuje. Czy w związku z tym rozmowy z partnerami i sponsorami nabierają rozpędu? Jak ocenia Pan szansę na to, że w najbliższym czasie krąg sponsorów i partnerów zostanie poszerzony?

Zawsze mamy nadzieję, że krąg sponsorów będzie poszerzony. Nie ukrywam, że cały czas prowadzimy rozmowy i jako klub czynimy starania, aby dołączyli do nas nowi sponsorzy.

Tak jak wspomniałem, opracowujemy program zmian, który już wkrótce będziemy starali się wdrożyć. Na dziś jest jednak zbyt wcześnie, abyśmy mówili o szczegółach.

Niemniej jednym z celów wspomnianego programu jest właśnie pozyskanie dla klubu nowych sponsorów i partnerów. Zobaczymy, czy nam się to uda. Ja jestem przekonany, że w połączeniu z firmą, z którą rozpoczniemy współpracę, mamy duże szanse, aby pozyskać nowe środki.

Wróćmy jeszcze do drużyny i kompletowania nowego składu. Powiedział Pan, że o konkretnych nazwiskach zawodniczek przychodzących nie możemy jeszcze rozmawiać. W takim razie kogo na pewno nie zobaczymy w zespole Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz w sezonie 2021/2022?

Pojawiła się już informacja, że z naszego klubu odchodzi Alexandra Dascalu i to możemy potwierdzić. Od 1 czerwca planujemy informować kibiców o tym, kto będzie w naszym zespole. Natomiast do końca maja podamy jeszcze 2-3 informacje o tym, kto odchodzi, kto pożegna nasz zespół.

Prowadziliśmy szereg rozmów z naszymi wychowankami i oczywiście też będziemy informowali co z nimi. Mam tu przede wszystkim na myśli zawodniczki, które już grały w naszym klubie, czyli Ewelinę Żurowską i Martę Ziółkowską. Niemniej to dopiero od 1 czerwca. Do 31 maja dziewczyny mają ważne kontrakty. W związku z tym prosimy o jeszcze trochę cierpliwości.

Przypomnijmy. Na przełomie marca i kwietnia Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz pokonały w dwumeczu Volley Wrocław 2:0 i zakończyły sezon 2020/2021 na 9. miejscu w siatkarskiej ekstraklasie kobiet.

Rozmawiał/ foto: Jarek Brzeski.

Zobacz też:

Podpisaliśmy list intencyjny o kontynuacji współpracy z Polskim Cukrem Krajową Spółką Cukrową S.A. [wideo]

Piotr Makowski: Dziewiąte miejsce nas nie satysfakcjonuje [wideo]