Bez punktów, z kontuzją Eweliny Żurowskiej i ze sporym poczuciem rozczarowania po przegranym drugim secie wróciły z meczu z UNI Opole siatkarki Metalkasu Pałacu Bydgoszcz. Przegrały na wyjeździe 0:3

Po początkowo wyrównanej walce w I secie, opolanki zyskały przewagę a bydgoszczanki – zgodnie z przewidywaniami – miały duże problemy z powstrzymaniem ataków Any Kariny Olayi. Ta przyjmująca została wybrana MVP meczu (19 punktów). „Swoje” 12 punktów dorzuciła solidna Katarzyna Zaroślińska-Król, która miała 4 bloki (tyle samo zagrań na siatce powstrzymała też była „pałacanka” Katarzyna Połeć.

W drugiej partii gra bydgoskiego zespołu wyglądała o wiele lepiej. To drużyna trenera Jakuba Tęczy dyktowała warunki. Wszystko jednak do czasu. Nic nie dała przewaga 17:10, która szybko topniała. Dodatkowo przy 23:22 kontuzji kolana po zeskoku doznała Ewelina Żurowska. Opolanki wygrały walkę na przewagi 26:24. Bydgoska przyjmująca pojechała do szpitala na SOR i prześwietlenie RTG. Trzeci set był formalnością…

W niedzielę, późną porą, w 17. kolejce Metalkas Pałac podejmie Grota Budowlanych Łódź. Mecz transmitowany przez Polsat Sport rozpocznie się o 20:30.

UNI Opole – Metalkas Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:18, 26:24, 25:15)
Pałac: Nowakowska 3, Witowska 5, Sikorska 10, Żurowska 5, Paluszkiewicz 10, Gorzkiewicz 3, Saad (libero) oraz Makarewicz 7, Bujnarowska 1, Łyszkiewicz 2, Bałdyga 0