25-letnia rozgrywająca była już z nami w sezonach 2014/15, 15/16 i 16/17 i dołącza do Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz na nowy sezon!

Właśnie w Bydgoszczy Paulina zadebiutowała w najwyższej klasie rozgrywkowej. To dla KS Pałac wywalczyła Mistrzostwo Polski do lat 23 i została wybrana najlepszą rozgrywającą turnieju w Legionowie (Młoda Liga Kobiet).
Urodzona w Ostrołęce zawodniczka ma jeszcze na koncie m.in. Mistrzostwo Europy Kadetek (2013) czy . W minionym sezonie z Chemikiem Police wywalczyła Puchar, Super Puchar i Mistrzostwo Polski. Występowała także w Lidze Mistrzyń.

Po tym jak odeszła znad Brdy, trafiła Polskiego Cukru Muszynianka Muszyna. Następny sezon zagrała dla Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów. Potem był Grot/Budowlani Łódź i po sezonie wspomniany Chemik Police.

Bałdyga ma na koncie 6 sezonów w ekstraklasie, 146 meczów, zdobyła 90 punktów (pamiętajmy – jest rozgrywającą), zaserwowała 19 asów i zdobyła 48 punktów blokiem. W minionym sezonie ligowym rozegrała 29 spotkań.

Trener Piotr Matela o zawodniczce:

Paulina zdobywała doświadczenie w różnych klubach. W ostatnim sezonie miała możliwość trenować i grać z najlepszymi dziewczynami w Polsce, co zaowocowało zdobyciem mistrzostwa kraju. Co prawda nie pełniła pierwszoplanowej roli, ale wielokrotnie pokazywała, że jest ważną częścią zespołu i potrafi dobrze prowadzić jego grę.
Mimo niezbyt imponujących parametrów, jest skoczna, co pozwala jej prowadzić grę równie efektywnie na siatce jak i z pola. Szybkość ułatwia jej poruszanie się po boisku do trudnych piłek. Dodatkowo, doświadczenie, które nabyła w ostatnim sezonie, powinno jej ułatwić jeszcze lepsze prowadzenie gry. Potrafi grać szybko i precyzyjnie, ale kiedy trzeba jest dokładna na wysokich piłkach.

Szczegółowe statystyki znajdziecie tu:
https://www.tauronliga.pl/statsPlayers/id/93569.html