Pałac wicemistrzem Polski juniorek!

Autor: administrator

Pałac Bydgoszcz po raz czwarty z rzędu walczył w finale juniorskich mistrzostw Polski. I po raz drugi przegrał. Jego pogromcą okazała się Gedania Gdańsk, która wzięła rewanż za przegraną w fazie grupowej. Drużyna z Wybrzeża zwyciężyła w czterech setach.

Bydgoszczanki jak burza przebrnęły fazę grupową, a w sobotnim półfinale nie pozostawiły złudzeń MKS-owi V LO Rzeszów, wygrywając z nim z trzech setach. Ostatnią przeszkodą były gdańszczanki, z którymi bydgoskie siatkarki w grupie A wygrały 3:1. W niedzielę padł identyczny rezultat, tyle że na korzyść gedanistek.

Set otwarcia padł właśnie łupem Gedanii, która zwyciężyła 25:19. W drugim secie do głosu doszły podopieczne duety Kromrych – Gąsior, triumfując do 22. Jednak w kolejnych dwóch partiach ponownie lepsze okazały się zawodniczki z Trójmiasta – solidarnie po 25:18.

Brązowy medal przypadł w udziale rzeszowskiemu MKS-owi, który po pięciu setach okazał się lepszy od Silesii Volley Mysłowice/Chorzów.

Wyniki niedzielnych meczów

– o miejsce VII –
Gwardia Wrocław – UKS SMS Łódź 0:3 (16:25, 18:25, 19:25)

– o miejsce V –
Sparta Warszawa – Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:18, 25:16)

– o brązowy medal –
MKS V LO Rzeszów – Silesia Volley Mysłowice/Chorzów 3:2 (24:26, 25:15, 24:26, 25:22, 15:12)

– FINAŁ –
PAŁAC BYDGOSZCZ – Gedania Gdańsk 1:3 (19:25, 25:22, 18:25, 18:25)