Pałac Bydgoszcz – PTPS Piła 3:2

Autor: administrator

Nasza drużyna odniosła pierwsze zwycięstwo w Młodej Lidze Kobiet. Nie przyszło ono jednak łatwo, przeciwniczki postawiły twarde warunki. Górą jednak były zawodniczki Rafała Gąsiora i to one zapisały sobie do tabeli dwa punkty.

Bardzo dobrze spotkanie z PTPS-em Piła rozpoczęły gospodynie, które po kilku minutach gry prowadziły 9:3. Później coś się w ich grze „zacięło” i po problemach z przyjęciem zagrywki rywal zdołał wyrównać (9:9). Przez długi czas walka toczyła się punkt za punkt, dopiero sprytny plas Dominiki Bilickiej dał Pałacowi większą przewagę (20:17). Pilankom udało się jeszcze doprowadzić do remisu (23:23), ale w końcówce popełniły dwa błędy i premierowa partia padła łupem Pałacanek (25:23).

Nie chcąc powtórzyć pomyłek z poprzedniego seta w drugim bydgoszczanki ponownie wyszły na prowadzenie i tym razem nie pozwalały przyjezdnym na dogonienie wyniku (11:6). Skuteczne były na lewym skrzydle Adamek i Bilicka, dobrze funkcjonował też blok w naszym zespole (17:13). Tę przewagę bezpiecznie udało się utrzymać do końca partii (25:20).

Poczatek trzeciego seta całkiem dobrze ułożył się dla zawodniczek trenera Rafała Gąsiora (4:2, 8:6), ale pilanki szybko doprowadziły do remisu (9:9). Taką sytuację mieliśmy przez kolejne kilka minut, kiedy to na punkt zdobyty przez przeciwniczki momentalnie odpowiadały nasze siatkarki (11:11, 14:14). Potem dobry fragment gry miały zawodniczki z Piły, które dzięki skutecznym blokom wyszły na prowadzenie 19:15. Gospodynie nie składały broni i dzięki bardzo dobrej grze na siatce Oliwii Jakielaszek zdobyły kilka „oczek” z rzędu (21:21). Końcówka należała już jednak do PTPS-u i to on po asie serwisowym cieszył się ze zwycięstwa w tej partii (22:25).

Po skutecznych ostatnich akcjach poprzedniej odsłony w kolejnej pilanki poszły za ciosem. Coraz lepiej sprawowały się w obronie, odważnie atakowały na siatce i tym zdobywały kolejne punkty. Nasz zespół odpowiadał udanymi akcjami, jednak przeplatały się one z błędami własnymi, które nie pozwoliły Pałacankom nabrać odpowiedniego rytmu gry. Większą skuteczność w tym fragmencie gry prezentowały pilanki i to one zwyciężyły 25:21 i doprowadziły do tie-breaka.

W nim trwała wyrównana walka i żaden z zespołów nawet na chwilę nie miał zamiaru odpuszczać. Podobnie jak wcześniej po obu stronach siatki pojawiały się błędy własne, przez co cały czas wynik był otwarty. Młode siatkarki ambitnie walczyły do stanu 14:14. Więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki Pałacu, które po dwóch kolejnych akcjach mogły cieszyć się ze zwycięstwa 3:2 i dwóch punktów do ligowej tabeli. Najlepszą siatkarką meczu została wybrana przyjmująca Pałacu Adrianna Adamek.

W drugim meczu grupy A Młodej Ligi Kobiet Atom Sopot wygrał z Chemikiem Police 3:1 i objął prowadzenie w tabeli. Pałac jest aktualnie na trzecim miejscu. Kolejna kolejka zostanie rozegrana dnia 8 listopada, a przeciwnikiem naszej drużyny będzie lider z Sopotu.

KS Pałac Bydgoszcz – PTPS SAF-Holland Piła 3:2 (25:23, 25:20, 22:25, 21:25, 16:14)

KS Pałac: Marcinkiewicz, Adamek, Jakielaszek, Wysocka, Bilicka, Świderska, Jaskólska (libero) oraz Brzoska, Sidor

MVP meczu: Adrianna Adamek