6 grudnia 2022
OnlyBio Pałac zdobywa Opole

Tylko pierwszy set w Stegu Arenie dla UNI. Kolejne trzy wzięły bydgoszczanki spod znaku OnlyBio i obroniły wysokie, czwarte miejsce w Tauron Lidze.

Do tego meczu opolanki przystępowały jako pogromczynie mistrzyń Polski Chemika Police przed tygodniem. Dyspozycję potwierdziły w I secie mocną zagrywką sprawiając problemy bydgoszczankom.
– Rozpoczęliśmy trochę nieobecni, musieliśmy przetrwać tę opolską nawałnicę zagrywek i zaczęliśmy od drugiego seta budować swój mur, którego Opole, już do końca meczu nie przebiło – podsumował potem spotkanie trener Mirosław Zawieracz. OnlyBio poradziło sobie na wyjeździe wyśmienicie i to pomimo tego, że staw skokowy podkręciła w inauguracyjnym secie Ewelina Żurowska. Przyjmującą zastąpiła Koleta Łyszkiewicz. Po interwencji fizjoterapeutki Katarzyny Pijarowskiej, usztywniającym opatrunku, Ewelina podjęła walkę, wróciła od drugiego seta i pozostała na parkiecie do końca meczu. – Wiadomo, że działała adrenalina, teraz, po meczu mogę zacząć bardziej odczuwać dolegliwość, ale nie ma co nad tym się rozwodzić. Najważniejsze, że mamy trzy punkty a kostkę sprawdzimy w domu – mówiła charakterna „Krzywa”.
W II partii bydgoszczanki w końcówce obroniły się przed zaciętym pościgiem przeciwniczek przy własnej przewadze 24:23. W każdym kolejnym secie swoboda a i skuteczność gry OnlyBio Pałacu była coraz większa, momentami wręcz deprymująca dla rywalek. Czwarta wygrana w sezonie stała się faktem. MVP meczu została Kinga Różyńska. Gratulujemy!

Już w piątek o 17:30 w Immobile Łuczniczce Bydgoszcz podejmiemy Grota Budowlanych Łódź. Zapraszamy!

BILETY: https://biletyna.pl/sport/OnlyBio-Palac-Bydgoszcz

UNI Opole – OnlyBioPałacBydgoszcz 1:3 (25:19, 23:25, 19:25, 16:25)