28 października 2022
OnlyBio Pałac rusza w bój

Meczem z Roleski Grupa Azoty Tarnów zainaugurujemy sezon 2022/2023 w Bydgoszczy. Zapraszamy na mecz do Immobile Łuczniczki Bydgoszcz

Czekaliśmy, czekaliśmy i doczekaliśmy się. W sobotę o 19:00 czekamy na kibiców w domowej hali. W meczu 1.kolejki podejmiemy beniaminka rozgrywek, drużynę z Tarnowa. Rywalki w finale I ligi na początku lata wyeliminowały Stal Mielec, którą wówczas prowadził nasz trener Mirosław Zawieracz. Dla ekipy Roleski Grupy Azoty ma to być „sezon na przetarcie”, celem minimum jest utrzymanie, a w dalszej perspektywie – budowa drużyny walczącej o wyższe lokaty. Więcej o rywalkach przeczytacie w artykule.

Po trudnym poprzednim sezonie, w którym bydgoszczanki obroniły się przed spadkiem oczekiwania są umiarkowane, ale z pewnością chcielibyśmy, by było lepiej. Zapracować mają na to obok znanych twarzy nowe, pozyskane zawodniczki: W zespole jest kilka nowych zawodniczek. Najważniejszą z nich jest reprezentantka Polski Monika Gałkowska, która ma być liderką drużyny w ataku. Za przyjęcie zagrywki rywalek mają odpowiadać Węgierka Kinga Szücs, pozyskana z BKS-u Bielsko-Biała Koleta Łyszkiewicz. Odnotujmy także ważne powroty: po rocznym pobycie w Enerdze MKS Kalisz wróciła do OnlyBio Pałacu Ewelina Żurowska a z MOS-u Warszawa Pola Nowakowska. Na środku nową zawodniczką znana w regionie (drużyny z Torunia, ostatnio Grot/Budowlani Łódź) Anna Lewandowska a z rocznego wypożyczenia do Radomia wróciła Kamila Kobus. Na libero grać będą Agata Witkowska (przeszła do Bydgoszczy z Radomki Radom) i Aleksandra Justka. Dwunastkę uzupełnia młoda i ambitna Dominika Milun z grup młodzieżowych (wychowanka Omegi Mrągowo).

OnlyBio Pałac Bydgoszcz w sezonie 2022/23
Rozgrywające: Magdalena Mazurek (kapitan drużyny), Paulina Bałdyga.
Atakująca: Monika Gałkowska
Środkowe: Anna Lewandowska, Kinga Różyńska, Kamila Kobus.
Przyjmujące: Ewelina Żurowska, Pola Nowakowska, Koleta Łyszkiewicz, Dominika Milun, Kinga Szücs.
Libero: Agata Witkowska, Aleksandra Justka.
Sztab: Trener Mirosław Zawieracz, II trener Jakub Tęcza, statystyk Bartosz Ziołnowski, fizjoterapeutka Katarzyna Pijarowska; menedżer drużyny Ewa Kowalkowska

Bilety na mecz z drużyną z Tarnowa do kupienia po kliknięciu w link po lewej stronie dostępne będą także w kasie hali i w biletomacie.

Już 3 listopada o 18 w Rzeszowie OnlyBio Pałac Bydgoszcz zagra w 1/8 Pucharu Polski z Developresem Rzeszów. Co ciekawe już w niedzielę, 6 listopada rywalki przyjadą do Bydgoszczy, by rozegrać spotkanie 2. kolejki Tauron Ligi. Następnie, 12 listopada (sobota) podejmiemy E.Leclerc Radomkę Radom.