31 marca 2023
Odznaczenie dla Waldemara Sagana

Waldemar Sagan przez ponad 30 lat był prezesem Pałacu Bydgoszcz i jednym z twórców zawodowej ligi w Polsce. Został za to uhonorowany Złotą Odznaką Polskiej Ligi Siatkówki.

Według Artura Popki, prezesa PLS, nie można zapomina o swojej historii i ludzi, którzy ją tworzyli. – Stąd pomysł na wyróżnienie, które przyznawać będziemy osobom, który były i są zaangażowane w tworzenie zawodowej ligi od jej początków w 2000 roku – wyjaśnia. Pierwsze odznaki wręczono na ubiegłorocznej gali z okazji 20-letnia Polskiej Ligi Siatkówki.

Kolejnym wyróżnionym jest Waldemar Sagan, legendarny prezes Pałacu Bydgoszcz. Był w nim od początku istnienia, przechodząc wszystkie szczeble – od trenera, przez kierownika, menedżera. Bydgoska drużyna zdobyła pięc medali mistrzostw Polski, trzy razy triumfowała w Pucharze Polski, zajęłą czwarte miejsce w Pucharze Top Teams.

Zasługi Waldemara Sagana dla rozwoju bydgoskiej i polskiej siatkówki są niepodważalne. Doceniła  to kapituła przyznając mu Złotą Odznakę Polskiej Ligi Siatkówki.