30 listopada 2023
Nareszcie! Metalkas Pałac Bydgoszcz ze zwycięstwem!

Bydgoskie siatkarki nie pozostawiły w Tarnowie wątpliwości kto ma lepszy zespół. Metalkas Pałac Bydgoszcz wygrał przekonująco 3:0 z Grupą Azoty Akademią Tarnów.

Po siedmiu porażkach w ekstraklasie czas już był najwyższy na przełamanie złej passy. I tak się stało w Tarnowie. Tylko do połowy pierwszego seta Akademia stawiała opór. Przy stanie 14:14 po dwóch atakach z rzędu Wiktorii Makarewicz, błędzie rywalek i po dwóch skończonych wymianach przez Polę Nowakowską wygrywały już 21:16. Makarewicz czyli „Maki” zagrała po raz pierwszy w sezonie w pierwszej szóstce i od razu całe spotkanie, zdobyła 12 punktów. W drugiej partii bydgoszczanki dominowały od początku. Szybko objęły prowadzenie 6:1, które potem tylko powiększały (16:6). O wyraźnej przewadze bydgoszczanek wspomniała w wypowiedzi pomeczowej zawodniczka Akademii Karina Chmielewska.

W trzeciej odsłonie początkowo podopieczne Jakuba Tęczy musiały gonić wynik, ale szybko wróciły do dobrej dyspozycji ze wcześniejszych setach. Po atakach Joanny Sikorskiej prowadziły 10:8, ale tarnowianki nie odpuszczały i doprowadzały do remisu. Potem świetnie rozgrywała Paulina Bałdyga, która uruchomiała różne kierunki w ataku, na co nie potrafiły znaleźć recepty rywalki. Bydgoskie siatkarki wygrały pięć kolejnych akcji. Tej przewagi już nie wypuściły i po 88 minutach mogły się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w sezonie. „Bałdi” otrzymała statuetkę MVP z rąk komisarza meczu, byłego siatkarza Chemika Bydgoszcz Grzegorza Szymańskiego. Bałdyga i Makarewicz trafiły do szóstki rezerwowych kolejki wskazywanej w podsumowaniach przez Tauron Ligę.

W poniedziałek, 4 grudnia o 20:30 kolejna szansa na punkty – Metalkas Pałac Bydgoszcz podejmie beniaminka rozgrywek ITA TOOLS Stal Mielec. Bilety można już kupować tu: https://bilety.io/vbutq

Akademia Tarnów – Metalkas Pałac Bydgoszcz 0:3 (21:25, 15:25, 19:25)
Pałac: Makarewicz 12, Witowska 12, Sikorska 18, Nowakowska 12, Paluszkiewicz 8, Bałdyga 3, Saad (libero)

fotografie w artykule: Tomasz Schenk (Tarnów)