5 grudnia 2023
Metalkas Pałac pokonuje beniaminka za trzy punkty

Drugie zwycięstwo w sezonie zapisały na swoim koncie bydgoskie siatkarki. Po wygranej w Tarnowie, pokonały u siebie beniaminka Tauron Ligi z Mielca

ITA TOOLS Stal postawiła się i to wyraźnie w pierwszym secie. Wygrała tę partię 25:15. Pałacanki były pod presją. – Przespałyśmy tego seta, potrzebujemy chyba jakiegoś budzika – mówiła potem po meczu Pola Nowakowska, MVP spotkania (22 punkty, 2 bloki). Bydgoszczanki wzięły się do odrabiania strat. Przewagi były wyraźne, ale zmalały do zaledwie punktu (24:23) przy zagrywce Izabeli Bałuckiej. Środkowa posłała jednak piłkę w aut i było 1:1.
Kolejne sety stopniowo pokazywały przewagę Metalkasu. Dobrą zmianę Joanny Sikorskiej dała Koleta Łyszkiewicz, punkty dołożyły środkowe (także blokiem) oraz Wiktoria Makarewicz (po raz drugi w sezonie w wyjściowej szóstce).

„Właśnie tak wywalczone zwycięstwa budują”

trener Jakub Tęcza

Trzy punkty zostały w Bydgoszcz i dały awans na 10. miejsce w Tauron Lidze. To było ostatnie spotkanie w Immobile Łuczniczce przed Bożym Narodzeniem a przedostatnie u siebie w roku kalendarzowym. Przed zespołem teraz seria wyjazdów: najbliższy w piątek, do Kalisza. Mecz z Energą MKSem o 20:30. Następny mecz we wtorek, o 17:30 w Radomiu z MOYA Radomka.

Metalkas Pałac Bydgoszcz – Stal Mielec 3:1 (15:25, 25:23, 25:19, 25:13)
Pałac: Makarewicz 10, Witowska 11, Sikorska 8, Nowakowska 23, Paluszkiewicz 9, Bałdyga 1, Saad (libero) oraz Łyszkiewicz 9, Bujnarowska 0.