3 marca 2024
Metalkas Pałac Bydgoszcz wygrywa!

Pokonanie 3:1 Energi MKS Kalisz dało trzy punkty do tabeli i przesądziło o utrzymaniu bydgoskich siatkarek w Tauron Lidze

Pierwsza sobota marca okazała się radosna w Immobile Łuczniczce. Mecz z kaliszankami nie należał do łatwych, ale zawodniczki Metalkasu pokazały charakter. Bydgoszczanki mimo przewagi czterech punktów nad Akademią Tarnów nie były pewne utrzymania w elicie. Tym meczem z wyżej notowanymi rywalkami przypieczętowały ligowy byt na kolejny sezon. Miejscowe zaczęły mecz nerwowo i przegrywały już 7:12. Jednak nie załamały się i odrabiały straty. Doprowadziły do remisu 13:13, ale potem znowu przegrywały 20:23. Ponownie doprowadziły do remisu 24:24 i doszło do gry na przewagi. Dwa decydujące punkty zdobyły Joanna Sikorska i Pola Nowakowska. Obie w kolejnych setach były wiodącymi postaciami bydgoskiego zespołu i to na nich spoczywał ciężar zdobywania punktów. Kolejne trzy partie toczyły się przy przewadze – dwa razy bydgoszczanek i raz kaliszanek. Po ostatniej piłce w czwartym secie w bydgoskim zespole wybuchła ogromna radość, bo taki wynik oznacza utrzymanie w elicie na kolejny sezon. MVP została wybrana kapitan Joanna Sikorska.

Wspomnieć należy, że kontuzji uległa w trakcie meczu czołowa, jeśli nie najlepsza w Kaliszu Karolina Drużkowska. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Metalkas Pałac Bydgoszcz – MKS Kalisz 3:1 (27:25, 20:25, 25:20, 25:18)
Pałac: Nowakowska 20, Witowska 6, Sikorska 27, Łyszkiewicz 10, Paluszkiewicz 10, Gorzkiewicz 3, Saad (libero) oraz Makarewicz 3, Gliwa 1, Bałdyga 1, Bujnarowska 0.