12 marca 2024
Metalkas Pałac Bydgoszcz kończy sezon na 11. miejscu

Przegrana 1:3 z Moyą Radomką Radom nie zmieniła sytuacji bydgoszczanek. Metalkas utrzymał się w Tauronlidze

Tak mecz widział obecny na spotkaniu dziennikarz Dariusz Knopik (Express Bydgoski/Gazeta Pomorska):

„Bydgoszczanki w pierwszym secie zagrały bardzo dobrze w każdym elemencie. Były waleczne i szybko wypracowały sobie przewagę, którą utrzymywały praktycznie przez cały czas. Najskuteczniejsze w Pałacu były atakujące Joanna Sikorska (7 pkt.) i środkowa Dominika Witowska (6).

Początkowo druga odsłona była wyrównana. Przy stanie 6:6 rywalki Pałacu zaczęły popełniać błędy i przegrały kolejne trzy akcje. Po chwili bydgoszczanki miały problemy z przyjęciem zagrywki Moniki Gałkowskiej i straciły całą zaliczkę (12:14). Trener Martino Volpini próbował wybić radomianki z uderzenia, biorąc czas, ale niewiele to dało (13:17). Gospodynie się nie poddały, dobrą zmianę dała Julia Gliwa. Doprowadziły do wyniku 20:22, ale doświadczone rywalki nie wypuściły szansy z ręki.

W trzeciej partii gra bydgoszczanek falowała. Zdobywały i traciły punkty seriami. Od stanu 12:10 przytrafił im się słabszy okres, w którym straciły kolejno sześć punktów. To zdecydowało o porażce.

Czwarty set rozpoczął się źle dla gospodyń. Nie potrafiły skończyć ataków, co wykorzystywały radomianki, skutecznie kontrując. Pałącanki przegrywały 3:7 i 7:12. Bydgoszczanki co najwyżej zbliżały się do rywalek na dwa punkty. Tym samym nie udało się zakończyć sezonu zwycięstwem.

Krótko podsumowując sezon, można stwierdzić, że on był słodko – gorzki. Słodki, ponieważ udało się po raz kolejny obronić miejsce w elicie. A gorzki bo znowu nie udało się awansować do play off, co było celem przed rozpoczęciem rozgrywek.”

W rozgrywkach Tauronligi nastąpi teraz weekendowa przerwa na Puchar Polski. Po niej zespoły z miejsc 1-8 zagrają play off. Więcej: https://www.tauronliga.pl/news/id/55921.html

Pary ćwierćfinałowe

Grupa Azoty Chemik Police – Energa MKS Kalisz

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – UNI Opole

PGE Rysice Rzeszów – MOYA Radomka Radom

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź

O dziewiątą pozycję będą rywalizować KGHM #VolleyWrocław z ITA TOOLS Stalą Mielec. Rozegrają one dwa mecze, a jeśli po nich będzie remis (liczba punktów będzie taka sama), zwycięzcę wyłoni złoty set.

Do pierwszej ligi spadła Grupa Azoty Akademia Tarnów.

Metalkas Pałac Bydgoszcz – Radomka Radom 1:3 (25:21, 22:25, 21:25, 20:25)
Pałac: Łyszkiewicz 11, Witowska 12, Sikorska 17, P. Nowakowska 16, Paluszkiewicz 8, Bałdyga 5, Saad (libero) oraz Gliwa 0, Makarewicz 0, Bujnarowska 0.