27 listopada 2023
Metalkas Pałac bardzo potrzebuje wygranej

Jeśli nie teraz to kiedy myśleć o zwycięstwie: bydgoskie siatkarki jadą do Tarnowa na mecz z rywalem, który jest w zasięgu. W środę, 29 listopada o 19 zagramy z Grupą Azoty Akademią.

Po siedmiu porażkach w Tauron Lidze KS Pałac Bydgoszcz zyskał sponsora tytularnego, firmę Metalkas S.A. Klub ogłosił także, że powraca do drużyny przyjmująca Ewelina Żurowska. Od przegranej 1:3 z liderem rozgrywek BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała był ponad tydzień na mocne przygotowania i ten czas został solidnie przepracowany. We wtorek, po porannym treningu i wspólnym obiedzie drużyna trenera Jakuba Tęczy wyruszy w długą podróż na południe kraju.

Przeciwniczki, występujące drugi sezon w najwyższej klasie rozgrywek żeńskiej siatkówki w Polsce, wygrały dotąd raz; pokonały u siebie naszego następnego rywala ITA TOOLS Stal Mielec 3:0 (25:16, 25:14, 27:25). Z Mielcem zagramy już w poniedziałek, 4 grudnia (20:30 w Immobile Łuczniczce). Najpierw jednak arcyważny mecz z „Jaskółkami”, który mają w tabeli 4 punkty. Ten czwarty za przegrany 2:3 tiebreak z #VolleyWrocław. Ponadto nasze środowe przeciwniczki przegrały jeszcze kolejno: 0:3 z Policami, 1:3 z Grotem/Budowlanymi Łódź, 0:3 z Bielskiem, 1:3 z ŁKS Commerceconem Łódź i ostatnio 0:3 z Energą MKSem Kalisz.

W bilansie meczów w Tauron Lidze są tylko dwa spotkania pomiędzy drużynami z Tarnowa i Bydgoszczy. Stan rywalizacji jest remisowy. W poprzednim sezonie, gdy tarnowski zespół był beniaminkiem najpierw przegrał w Bydgoszczy 1:3 (20, -12, -12, -23). Rewanż miał o wiele ciekawszy przebieg. 23 stycznia bieżącego roku Pałac prowadził już 2:0 (21, 24). Kolejne dwa sety do 22 wygrały tarnowianki (w tym IV, w którym przegrywały 18:20). Ich łupem padł także tiebreak w rozmiarach 15:10. Najwięcej punktów dla zwyciężczyń zdobyła Katarzyna Marcyniuk – 26. Dla bydgoszczanek 17 zaliczyła wspomniana już Ewelina Żurowska, 20 dorzuciła Koleta Łyszkiewicz a 23 Monika Gałkowska, która po tym meczu pożegnała się z drużyną (wyjechała do Włoch).

Drużynę Akademii od końca października (3 mecze) prowadzi Błażej Krzyształowicz, który zastąpił na stanowisku trenera Marcina Wojtowicza (więcej o tym tu).

Wygrana z Tarnowem pozwoliłaby Metalkas Pałacowi nawiązać kontakt punktowy z uciekającymi zespołami. I z pewnością wpłynęłaby mobilizująco przed meczem z Mielcem. A ten, po środowym spotkaniu nastąpi całkiem szybko, bo już po pięciu dniach. Przegrana…jeszcze bardziej skomplikuje sytuację bydgoskiego zespołu.

Środowy mecz kończący 8.kolejkę pokaże Polsat Box Go.

Więcej o tarnowskiej drużynie przed sezonem: https://www.tauronliga.pl/news/id/54451.html
Tabela Tauron Ligi: https://www.tauronliga.pl/table.html