21 października 2024
Kontrola rywalek nad meczem

Pewnym zwycięstwem KS Developres Rzeszów 3:0 nad Metalkas/Pałac Bydgoszcz zakończył się mecz 4. kolejki Tauronligi w Bydgoszczy. Na domiar złego kontuzji uległa przyjmująca Jovana Steković.

Niestety nie było zaskoczenia w Immobile Łuczniczce. Bydgoskie siatkarki nie powiększyły dorobku punktowego, nie zaskoczyły pozytywnie tak jak w przypadku meczu z faworyzowanym ŁKS Commercecon Łódź (wygrana 3:2).

W 1. secie gospodynie trzymały się tylko do stanu 6:8, potem przewaga Developresu już tylko rosła. Bydgoszczanki miały duże problemy z przyjęciem i tym samym skutecznością w ataku, rywalki miały sporo czasu do ustawienia skutecznego bloku.
Drugi set zaczął się inaczej: Developres na samym początku zbudował przewagę (6:1), ale bydgoszczanki szybko odrobiły straty i wydawało się, że tym razem emocji będzie nieco więcej. Nic z tego. Było już 7:8, ale Metalkas Pałac stracił punkt po weryfikacji wideo, a potem jeszcze pięć kolejnych po własnych błędach lub kontrach w wykonaniu Fedusio i Machado. Seria punktowa 2:12 rozwiała wszelkie złudzenia miejscowych kibiców.
Najdłużej siatkarki Metalkas Pałacu opierały się w trzecim secie, ale od stanu 14:16 już wyraźnie dominowały rzeszowianki. To była trzecia porażka w czwartym meczu Metalkas Pałacu. I to nie jedyne złe wieści z Łuczniczki. Poważnej kontuzji doznała Jovana Steković, która na noszach opuściła bydgoską halę (prawdopodobna kontuzja kolana i więzadeł).

Pierwsze fragmenty gry w bydgoskim zespole zanotowała rezerwowa rozgrywająca Ksenia Kuryerova.
Następne spotkanie Metalkas Pałac Bydgoszcz rozegra w sobotę, 26 października z BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała na wyjeździe (początek 17:30).
Kolejny mecz będzie także wyjazdowy – 2 listopada (sobota) zagramy w Szczecinie z Lotto Chemikiem Police o 12:30