29 stycznia 2024
Kibice tylko obeszli się smakiem

Trzy sety walki, apetyty na więcej, ale niestety siatkarki Metalkasu Pałacu Bydgoszcz przegrały u siebie z Grotem Budowlanymi Łódź 0:3

W niedzielę wieczorem do Bydgoszczy przyjechał osłabiony zespół Grota. Drużynę i sztab w tygodniu dziesiątkował nieznany wirus. Ale i w 10-tkę łodzianki poradziły sobie z bydgoszczankami, które nie wykorzystały swoich szans. Kluczowy moment w I secie nastąpił przy wyniku 16:14. Pałacanki przegrywały długie wymiany i to zdecydowało o porażce. Taka sama sytuacja przy wyniku 16:14 dla Pałacu zdarzyła się w drugiej odsłonie, ale tym razem lepsza była reakcja bydgoskich siatkarek. Doszło do zaciętej końcówki. Niestety, w niej pałacankom przytrafiły się trzy błędy: przyjęcia zagrywki, ataku i serwisu (to ostatnie przy 24:23 dla Grota). 14 porażka w sezonie stała się faktem po trzecim, także większymi fragmentami zaciętym secie.

W sobotę, 3 lutego o 16:00 zespół czeka mecz w Bielsku-Białej z 3. w Tauronlidze, niezwykle silnym BKS Bostikiem ZGO.
Kolejny mecz w Bydgoszczy dopiero w piątek, 9 lutego o 17:30. Rywalem będzie bezpośredni przeciwnik w walce o utrzymanie w lidze Grupa Azoty Akademia Tarnów.

Metalkas Pałac Bydgoszcz – Grot Budowlani Łódź 0:3 (19:25, 23:25, 21:25)
Metalkas Pałac: Pałac: Makarewicz 12, Witowska 4, Sikorska 13, Nowakowska 11, Paluszkiewicz 5, Gorzkiewicz 4, Saad (libero) oraz Bałdyga 0, Łyszkiewicz 1, Bujnarowska 0