29 października 2020
II liga. Trzy punkty Pałacanek w dwóch meczach [relacja]

W rozegranych w ostatnich dniach dwóch, zaległych meczach II ligi siatkówki kobiet drużyna XI LO MS Pałac II Bydgoszcz wywalczyła 3 punkty.

Przegrana po tie-breaku

W spotkaniu przeciwko GKS Wieżycy 2011 Stężyca, który jest upatrywany jako jeden z faworytów do awansu, Pałacanki od początku musiały gonić wynik. Dwa pierwsze sety zakończyły się zwycięstwem przyjezdnych, ale już dwa kolejne gospodyń. W tie-breaku górą okazały się siatkarki prowadzone przez trenera Dawida Michora, które wygrały 15:8 i w całym meczu 3:2.

Ogrywamy lidera II ligi

Dzień później, również w hali sportowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, podejmowaliśmy lidera rozgrywek UKS ZSMS Poznań. Tu także do zakończenia zawodów potrzebny był 5. set. Po zaciętym boju 3 punkty zapisały sobie bydgoszczanki, wygrywając w tie-breaku 15:11 i w całym meczu 3:2.

Pomimo przegranej poznanianki, po 6 meczach z 13 punktami na koncie, utrzymały się w fotelu lidera. Miejsce drugie należy do MKS Sokoła Mogilno (12 punktów w 5 meczach), a trzecie do GKS Wieżycy 2011 Stężyca (9 „oczek” w 5 spotkaniach).

Trzy mecze za Pałacankami

Dodajmy, że dla naszego zespołu mecze z ekipami ze Stężycy i Poznania, ze względu na pandemię COVID-19, były dopiero meczami numer 2 i 3 w tym sezonie. Dotychczasowy bilans Pałacanek to 6 punktów (2 zwycięstwa i jedna porażka).

Patronem młodzieżowych zespołów KS Pałac Bydgoszcz jest Oponeo.

2. kolejka II ligi

XI LO MS Pałac II Bydgoszcz – GKS Wieżyca 2011 Stężyca 2:3 (17:25, 23:25, 25:21, 25:22, 8:15)

6. kolejka II ligi

XI LO MS Pałac II Bydgoszcz – UKS ZSMS Poznań 3:2 (25:27, 25:19, 25:18, 18:25, 15:11)