26 października 2020
II liga. Przed nami dwa mecze w Bydgoszczy [zapowiedź]

Drużyna XI LO MS Pałac II Bydgoszcz, występująca w rozgrywkach II ligi siatkówki kobiet, jeszcze w tym tygodniu rozegra dwa spotkania domowe.

Po przerwie z Wieżycą 2011 Stężyca

We wtorek, 27 października rywalem Pałacanek będzie GKS Wieżyca 2011 Stężyca, czyli jedna z ekip typowanych do awansu. Dotychczasowy bilans zespołu gości to 7 punktów (3 wygrane, 1 porażka).

W ubiegłym sezonie w pojedynkach drużyn z Bydgoszczy i Stężycy dwa razy górą były siatkarki z woj. pomorskiego, które wygrywały 3:2 i 3:0. Jak będzie tym razem? Początek meczu w Bydgoszczy o 17.30.

Dodajmy, że w pierwszym terminie obie drużyny miały się ze sobą zmierzyć 2 października. Starcie 2 czołowych ekip II ligi, zapowiadające się jako hitowe, odwołano ze względu na pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 u jednego z nauczycieli XI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy i nałożoną w związku z powyższym kwarantanną na nauczycieli i uczennice szkoły, wśród których znajdowały się zawodniczki naszego zespołu występującego w rozgrywkach II ligi.

XI LO MS Pałac II Bydgoszcz vs lider z Poznania

Dzień później drużyna prowadzona przez trenerów Agatę Kopczyk i Rafała Gąsiora podejmie na własnym parkiecie UKS ZSMS Poznań, który z dorobkiem 12 punktów w 5 meczach jest liderem II ligi. Spotkanie zaplanowano na godzinę 19.00.

Warto wiedzieć, że Pałacanki zagrały w obecnych rozgrywkach tylko raz, pokonując przed własną publicznością Biofarm Szamotulanin Szamotuły 3:0.

Oba mecze, które zaplanowano w hali sportowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, odbędą się bez udziału kibiców.

Patronem młodzieżowych zespołów KS Pałac Bydgoszcz jest Oponeo.

Fot. Dariusz Stoński

Czytaj również:

II liga. Pałacanki wracają do gry [zapowiedź]

II liga. Piątkowy mecz II ligi odwołany!

II liga. Zobacz siatkarki hit kolejki w Bydgoszczy!