13 października 2020
II liga. Pałacanki wracają do gry [zapowiedź]

Jeszcze w tym tygodniu drużyna XI LO MS Pałac II Bydgoszcz rozegra dwa mecze. Rywalkami bydgoszczanek będą zespoły Gedanii Gdańsk i Enei Energetyka II Poznań.

Pierwszy mecz odbędzie się w czwartek, 15 października w Gdańsku. Początek zawodów o 17.30.

Dodajmy, że w pierwotnym terminie spotkanie miało się odbyć 10 października, ale zostało przełożone ze względu na kwarantannę w bydgoskiej ekipie.

Po meczu w Gdańsku Pałacanki będę mieć niespełna 2 doby na regenerację. W sobotę, 17 października drużyna prowadzona przez trenerów Agatę Kopczyk i Rafała Gąsiora podejmie na własnym parkiecie Eneę Energetyka II Poznań. Rozpoczęcie spotkania w hali XI LO MS przy ulicy Cichej 59 w Bydgoszczy o 13.00.

Ekipy Gedanii Gdańsk i Enei Energetyka II Poznań są sąsiadami w tabeli i zajmują odpowiednio 3. i 4. miejsce. Drużyna Pałacu II Bydgoszcz znajduje się obecnie na 5. miejscu (3 punkty, jeden rozegrany mecz i jedno zwycięstwo). Tabeli II ligi siatkówki kobiet, z kompletem zwycięstw i dorobkiem 9 punktów, przewodzi MKS Sokół Mogilno.

Kibicom z Bydgoszczy przypominamy, że mecz odbędzie się w reżimie sanitarnym. Zgodnie z obowiązującym od kilku dni prawem, w obiektach i halach sportowych kibice mogą zająć 25% dostępnych miejsc. Obowiązkowe jest również zasłanianie ust i nosa podczas przemieszczania się po obiekcie oraz zachowanie dystansu społecznego.

Wstęp na mecze II ligi w Bydgoszczy jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Patronem młodzieżowych zespołów KS Pałac Bydgoszcz jest Oponeo.

EDIT: W środę, 14 października oba mecze zostały przełożone. Decyzja podyktowana jest dbałością o zdrowie zawodniczek i szkoleniowców zespołów. O nowych terminach rozegrania zawodów poinformujemy w osobnym artykule.

Fot. Dariusz Stoński.

Czytaj również:

Piątkowy mecz II ligi odwołany!

Zobacz siatkarski hit kolejki w Bydgoszczy!