6 kwietnia 2021
II liga. Pałacanki tuż poza podium [podsumowanie sezonu]

– Granie w II lidze jest dla nas ogromnym poligonem doświadczalnym i daje nam możliwość rozgrywania bardzo fajnych spotkań. Jestem bardzo zadowolona z postawy zespołu – podsumowała II-ligowy sezon trener Agata Kopczyk.

Drużyna XI LO MS Pałac II Bydgoszcz wywalczyła 4. miejsce w II lidze

Ekipa prowadzona przez duet trenerski Agata Kopczyk i Rafał Gąsior w 22 meczach zdobyła 43 punkty. Pałacanki wygrały 13 spotkań i 9 razy schodziły z parkietu pokonane.

– Na pewno był to sezon bardzo trudny i bardzo dziwny ze względu na pandemię, ale jakoś daliśmy wszyscy radę. Uważam, że granie w II lidze jest dla nas ogromnym poligonem doświadczalnym i możliwością rozgrywania bardzo fajnych spotkań. Wszyscy wiemy, że nasza liga wojewódzka jest bardzo skromna, jeśli chodzi o liczbę zespołów, bo jest ich tylko cztery. Natomiast właśnie dzięki II lidze mamy możliwość kontynuowania gier i dobrych meczów. powiedziała Agata Kopczyk, I trener II-ligowego zespołu XI LO MS Pałac II Bydgoszcz.

Zespoły z Mogilna i Stężycy zagrają o awans do I ligi

Z grupy I do fazy półfinałowej II ligi kobiet awansowały zespoły MKS Sokół Mogilno (56 punktów) i GKS Wieżyca 2011 Stężyca (50 punktów).

W pozostałych 3 grupach II ligi najlepsze okazały się drużyny z Warszawy, Białegostoku, Aleksandrowa Łódzkiego, Wałbrzycha, Tomaszowa Lubelskiego i Mysłowic.

W „bydgoskiej” grupie z II-ligowymi rozgrywkami pożegnały się natomiast Akademia Piłki Siatkowej Rumia oraz Energa MKS Truso Elbląg, które zakończyły sezon z dorobkiem odpowiednio 12 i 5 punktów.

Turnieje półfinałowe II ligi kobiet zaplanowano w dniach 9-11 kwietnia. Gospodarze turniejów zostaną wyłonieni w drodze konkursu ofert.

Termin turnieju półfinałowego mistrzostw Polski juniorek nie jest znany

Dodajmy, że termin wznowienia rozgrywek o mistrzostwo Polski juniorek, z udziałem zespołu KS Pałac Bydgoszcz, nie jest jeszcze znany. Zaplanowany na koniec marca 2021 roku turniej półfinałowy w Bydgoszczy nie odbył się ze względu na pandemię koronawirusa.

Po świątecznej przerwie II-ligowa drużyna XI LO MS Pałac II Bydgoszcz wróci do treningów jeszcze dziś (wtorek) o godzinie 18.00.

Patronem młodzieżowych zespołów KS Pałac Bydgoszcz jest Oponeo.

Tekst: Jarek Brzeski. Fot. Dariusz Stoński.

Zobacz też:

Pilne! Rozgrywki młodzieżowe zawieszone [komunikat PZPS]

W piątek zaczynamy walkę o finał mistrzostw Polski juniorek! [harmonogram turnieju]

Bardzo udany weekend zespołów młodzieżowych! [relacja, zdjęcia]