6 stycznia 2021
II liga. Dobry rok Pałacanek [podsumowanie]

W 2020 roku drużyna XI LO MS Pałac II Bydgoszcz wygrała 10 z 15 rozegranych spotkań i zajmuje obecnie 3. miejsce w II lidze siatkówki kobiet.

Ubiegłoroczny bilans zespołu prowadzonego przez trenerów Agatę Kopczyk i Rafała Gąsiora to 32 punkty wywalczone w 15 meczach. Ciekawie przedstawia się również zestawienie rozegranych setów: 36 wygranych i 21 przegranych.

W Bydgoszczy jesteśmy bardziej skuteczni

W 2020 roku znacznie lepiej radziliśmy sobie we własnej hali, przegrywając tylko 1 mecz. W spotkaniu 2. kolejki – rozegranym 27 października 2020 roku (w pierwotnym terminie mecz miał się odbyć 2 października) – przegraliśmy z GKS Wieżyca 2011 Stężyca 2:3. Cztery pozostałe porażki ponieśliśmy na wyjazdach.

Sezon 2020/2021 w II lidze siatkówki kobiet rozpoczął się pod koniec września 2020 roku. Na inaugurację Pałacanki pokonały przed własną publicznością beniaminka rozgrywek UKS Biofarm Szamotulanin Szamotuły 3:0.

Kwarantanna i brak kibiców na trybunach

Kilka dni później, zarówno zawodniczki, jak i cały sztab zespołu XI LO MS Pałac II Bydgoszcz został skierowany na kwarantannę ze względu na pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 u jednego z nauczycieli XI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy.

Do II-ligowej rywalizacji wróciliśmy 15 października. Dwa dni później w całym kraju wprowadzono zakaz udziału publiczności w zawodach sportowych. Tym samym inauguracyjne, domowe spotkanie z Szamotulaninem okazało się być jedynym z udziałem kibiców w 2020 roku.

Tęsknimy za Waszą obecnością na trybunach, ale szanujemy obowiązujące decyzje rządu i stosujemy się do wszelkich zaleceń sanitarno-epidemiologicznych. Doskonale rozumiemy, że w obecnej sytuacji rywalizacja sportowa schodzi na drugi plan, a najważniejsze jest zdrowie nas wszystkich. Dbajcie o siebie i do zobaczenia w hali przy ulicy Cichej w Bydgoszczy!

Jesteśmy liderem II ligi

Po zakończeniu kwarantanny i wspomnianym wznowieniu II-ligowej rywalizacji Pałacanki wróciły do dobrej dyspozycji z końca września i w połowie listopada 2020 roku, po kilku wygranych spotkaniach, drużyna XI LO MS Pałac II Bydgoszcz została liderem rozgrywek.

W kolejnych tygodniach nie sprostaliśmy na wyjeździe MKS Sokołowi Mogilno (2:3) oraz SMS Police (0:3) i Enei Energetykowi II Poznań (0:3). Ponieśliśmy też drugą w tym sezonie porażkę z GKS Wieżyca 2011 Stężyca. 16 grudnia siatkarki z woj. pomorskiego wygrały we własnej hali 3:2.

Dziesięć pozostałych meczów Pałacanki rozstrzygnęły na swoją korzyść i nowy rok 2021 rozpoczynają z 3. miejsca w II-ligowej tabeli.

MKS Sokół Mogilno rośnie w siłę

Liderem rozgrywek, w których w sezonie 2020/2021 rywalizuje 12 klubów, jest MKS Sokół Mogilno (33 punkty w 14 meczach). Tuż za nim plasuje się Enea II Poznań (33/15). Na miejscach spadkowych znajdują się MKS Truso Elbląg i APS Rumia, które dotychczas uzbierały po 3 punkty.

Dodajmy, że w meczu 16. rundy – zaplanowanym na 16 stycznia 2021 roku – zmierzymy się na własnym parkiecie z MKS Sokołem Mogilno. Początek spotkania o 14. Trzymajcie kciuki!

Patronem młodzieżowych zespołów KS Pałac Bydgoszcz jest Oponeo.

Fot. Dariusz Stoński

Czytaj również:

II liga. Wracamy na fotel lidera!

II liga. Pracowity tydzień Pałacanek [zapowiedź]

II liga. Pałacanki wracają do gry [zapowiedź]

II liga. Na inaugurację sezonu zagramy u siebie!