17 stycznia 2021
II liga. Derby regionu dla Sokoła Mogilno. Jeden punkt Pałacanek [zdjęcia, wideo]

W meczu na szczycie II ligi drużyna XI LO MS Pałac II Bydgoszcz przegrała u siebie z MKS Sokołem Mogilno 2:3 (20:25, 24:26, 25:18, 25:14, 14:16).

Mecz trwał ponad 2 godziny i obfitował w efektowne zagrania oraz zwroty akcji.

Siatkarskie derby woj. kujawsko-pomorskiego nie rozczarowały

Dwa pierwsze sety padły łupem ekipy gości (25:20, 26:24). I kiedy wydawało się, że Sokół kontroluje sytuację i w ciągu 30 minut będzie „po meczu”, Pałacanki rozpoczęły imponujący pościg za rywalkami. Drużyna trenerki Agaty Kopczyk wygrała dwie kolejne partie do 18 i do 14, doprowadzając do tie-breaka.

W 5. secie, który przyniósł furę emocji kibicom oglądającym transmisję live na naszym fanpage’u na Facebooku (obejrzyj wideo), zobaczyliśmy grę punkt za punkt i ambitną walkę o każdą piłkę. Ostatecznie więcej szczęścia i skuteczności w końcówce miały siatkarki z Mogilna, które wygrały te partię 16:14 i cały mecz 3:2.

Pałacanki dopisują sobie jeden punkt

Tym samym MKS Sokół Mogilno, po dopisaniu kolejnych 2 punktów, umocnił się na pozycji lidera II ligi. Nasz zespół zdobył wczoraj 1 punkt i utrzymał trzecią pozycję w tegorocznych rozgrywkach.

Na miejscu drugim plasuje się Enea Energetyk II Poznań, która przedwczoraj ograła we własnej hali GKS Wieżycę 2011 Stężyca 3:1 (25:17, 20:25, 25:13, 25:22).

Obejrzyj zdjęcia z wczorajszego meczu w Bydgoszczy.

Patronem młodzieżowych zespołów KS Pałac Bydgoszcz jest Oponeo.