14 listopada 2023
Grot górą a na horyzoncie lider

Z Łodzi, z meczu z Budowlanymi KS Pałac wrócił bez punktu. Przed bydgoszczankami jeszcze trudniejszy mecz u siebie. W niedzielę, 19 listopada zagramy z niepokonanym zespołem BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała.

W szóstej kolejce Tauron Lidze siatkarki Pałacu Bydgoszcz grały na wyjeździe z Budowlanymi Łódź. Ponownie przegrały i są bez punktów w sezonie 2023/24.

W pierwszym secie do stanu 11:12 pałacanki toczyły zaciętą walkę z łodziankami. Potem jednak traciły punkty seriami i końcowy fragment przegrały aż 3:13!

W drugiej odsłonie przy stanie 10:10 bydgoszczanki wygrały trzy kolejne akcje po ataku Kolety Łyszkiewicz oraz dwóch blokach Dominiki Witowskiej. Jednak po chwili był już remis 14:14. Bydgoskie siatkarki prowadziły jeszcze 23:21, ale potem niestety przegrały kolejne cztery akcje.

Trzecia partia była podobna do pierwszej. Do połowy to była zacięta walka. Przy stanie 14:12 podopieczne Jakuba Tęczy straciły trzy punkty z rzędu. Goniły rywalki, ale zbliżyły się tylko na dwa „oczka” 19:21.

– Nie pozostaje nam nic innego jak dalej walczyć. Pozostało jeszcze wiele spotkań – mówiła w pomeczowej wypowiedz dla Toya TV Paulina Bałdyga.

W niedzielę, w 7. kolejce KS Pałac podejmie BKS Bostik. Bielszczanki wygrały jak dotąd wszystkie mecze tracąc zaledwie jednego seta…