Grała nasza młodzież: 20-26.10.2014r.

Autor: administrator

W miniony weekend wystartowały ligi województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego na łamach naszej strony ponownie będzie pojawiał się cykl „Grała nasza młodzież”. Sezon rozpoczęły obie drużyny młodziczek Pałacu oraz kadetki.

Lepszego startu nie mogły sobie wymarzyć podopieczne Macieja Kromrycha. Nasz pierwszy zespół młodziczek zainaugurował rozgrywki ligi wojewódzkiej spotkaniem z Jokerem Świecie. Już od pierwszego gwizdka bydgoszczanki narzuciły przeciwniczkom swój styl gry. Świecianki w obu partiach nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 25:12 dla naszych zawodniczek, a w drugim secie rywalki ugrały tylko jedno oczko więcej. W drugim tego dnia starciu po drugiej stronie siatki stanął zespół Budowlani Toruń. Premierowa odsłona spotkania przyniosła trochę emocji, gdyż torunianki nie miały zamiaru się poddawać. Przez większą część seta walczyły jak równy z równym, ale ostatecznie to zawodniczki znad Brdy przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrały do 17. Drugi set zakończył się zaskakująco szybko, gdyż przeciwniczki zdołały w nim wywalczyć zaledwie… sześć punktów. Ostatecznie w turnieju Pałacanki zajęły pierwsze miejsce, zatem premierowy występ w tym sezonie ligi wojewódzkiej Maciej Kromrych i jego zespół mogą zaliczyć do bardzo udanych.

KS Pałac I Bydgoszcz – MUKS Joker Świecie 2:0 (25:12, 25:13)

TKS-T Budowlani Toruń – KS Pałac I Bydgoszcz 2:0 (25:17, 25:6)

W przeciwieństwie do pierwszej drużyny młodziczek, drugi zespół nie będzie dobrze wspominał minionego weekendu. Siatkarki trenujące pod okiem Henryka Borowskiego rywalizację w Chełmnie rozpoczęły od pojedynku z WTS-em Włocławek. W pierwszym secie Pałacanki nie mogły odnaleźć swojego rytmu gry i zdobyły zaledwie jedenaście punktów. W drugiej partii bydgoszczanki zaprezentowały się trochę lepiej, jednak zarówno w tej partii jak i w całym meczu górą były rywalki z Włocławka. Drugi pojedynek nasz zespół rozegrał z Culmenem Chełmno. Spotkanie było bardziej wyrównane od pierwszego, ale cały czas siatkarki z Bydgoszczy były o krok za rywalkami. Niestety gospodynie okazały się niegościnne i wygrały mecz 2:0. Pałac uplasował się w turnieju na trzeciej – ostatniej pozycji i w następnej kolejce zagra już nie w drugiej, a w trzeciej lidze.

Kolejna kolejka ligowa młodziczek, tym razem już punktowana, zostanie rozegrana 8 listopada.

KS Pałac II Bydgoszcz – WTS KDBS Bank I Włocławek 0:2 (11:25, 17:25)

UKS Culmen I Chełmno – KS Pałac II Bydgoszcz 2:0 (25:18, 25:17)

W niedzielę spotkanie w Pałacu Młodzieży rozegrały nasze kadetki. Chociaż tę grupę wiekową trenuje na co dzień Rafał Gąsior, tego dnia wyjątkowo zastępowała go Agnieszka Malinowska. Pojedynek poszedł całkowicie po myśli naszych zawodniczek. Pałacanki pewnie  zwyciężyły 3:0 nie pozwalając przeciwnikowi na przekroczenie bariery 15 punktów w secie. Nasze siatkarki bardzo wysoko zawiesiły sobie poprzeczkę przed następnymi spotkaniami. Kolejny mecz już w czwartek, kiedy to w Tucholi Pałac zmierzy się z miejscową Tucholanką.