26 maja 2023
Dziękujemy Ewo, witaj w nowej roli Magdaleno!

Ewa Kowalkowska odchodzi z Pałacu Bydgoszcz. Na stanowisku menedżerki i koordynatorki marketingu zastąpi ją…Magdalena Mazurek, która kończy karierę!

Ewa Kowalkowska odchodzi z Pałacu Bydgoszcz. W latach 1992-2011 była naszą zawodniczką (z zaledwie rokiem przerwy w sezonie 98/99 na Augusto Kalisz). W tym czasie zdobyła z Pałacem Mistrzostwo, Puchar, Superpuchar Polski. Była także kapitanem reprezentacji Polski na MŚ w 2002 roku a wcześniej, w 1999 roku na ME wybrana najlepszą zagrywającą (pierwsza w historii nagroda indywidualna dla polskiej siatkarki w historii występów Polek na ME). Długo by wymieniać osiągnięcia, tytuły i zasługi… na parkiet naszej „bazy szkoleniowej” w SP31 weszła po raz pierwszy w 5 klasie, w roku 1986. Po zakończeniu kariery Ewa w 2011 przeszła do biura klubu i jeszcze do końca maja pełni wiele funkcji związanych z funkcjonowaniem drużyny, w tym dbałość o szeroko pojęty marketing w OnlyBio Pałacu Bydgoszcz w Tauron Lidze.

Ewa zdecydowała się pójść nową drogą zawodową, co w Pałacu przyjęto z poszanowaniem.

Druga część tej informacji jest taka: obowiązki menadżerki w klubie przejmuje Magdalena Mazurek, co oznacza, że nasza wspaniała rozgrywająca kończy karierę sportową!
W sumie były to 22 owocne lata na parkietach, z czego aż 12 w Pałacu. Wśród zdobyczy Magdy wymienić należy m.in. mistrzostwo Polski (z Winiarami Kalisz 2007), wicemistrzostwo (z GCB Adrianą Bydgoszcz, 2005), brązowy medal Top Teams Cup (z Pałacem jako Bankiem Pocztowym i z Kowalkowską na ataku, w 2002), złoto Uniwersjady w 2007.

EWA KOWALKOWSKA: Niestety nie jestem w stanie wymienić wszystkich osób ,którym chciałabym podziękować , więc słowo ” Dziękuję”  kieruje do wszystkich,  których spotkałam w swoim sportowym życiu. To dzięki Wam były to cudowne lata. Życzę każdemu młodemu człowiekowi aby znalazł w swoim życiu taką pasję jaką była i nadal będzie dla mnie siatkówka. Nie żegnam się z Wami tylko mówię do zobaczenia , a Pałacowi życzę  pełnych trybun i zwycięstw. Teraz dołączam do najlepszych kibiców na świecie, bo tylko siatkówka ma takich.

PIOTR MAKOWSKI, prezes KS Pałac Bydgoszcz S.A.:  Bardzo dziękujemy Ewie za grę za czasów największych sukcesów Pałacu a później za pracę menadżerską , to w sumie 37 lat lojalności i największego zaangażowania we wszystkie działania klubu. Życzę Ewie wszystkiego co najlepsze na nowej drodze zawodowej , a nasze drzwi są dla Ewy zawsze szeroko otwarte. Witamy na pokładzie Magdę Mazurek , która zaczyna przygodę jako menadżer w naszym klubie . Jestem pewien, że godnie zastąpi Ewę Kowalkowską na tym odpowiedzialnym stanowisku.

MAGDALENA MAZUREK: 22 lata kariery sportowej… trudno będzie streścić tyle wspaniałych lat w kilku zdaniach Ta niesamowita, pełna poświęceń i wielu wyrzeczeń przygoda musiała się kiedyś skończyć. Będzie mi brakować tych emocji, meczowej atmosfery, kibiców, trenerów, zawodniczek, z którymi co sezon pisałyśmy inną historię. Na przestrzeni tylu siatkarskich lat poznałam wielu wartościowych ludzi, zwiedziłam mnóstwo ciekawych miejsc zdobyłam sporo pucharów i cennych medali. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy wierzyli we mnie i wspierali mnie przez te lata, bo dzięki Wam mogłam realizować swoje marzenia. Choć zamykam ten piękny rozdział mojego życia, teraz czeka mnie nowe wyzwanie. Zamierzam wykorzystać swoje doświadczenie  z siatkówki, aby inspirować innych i przyczyniać się do rozwoju sportu, który tak bardzo kocham. Już się nie mogę doczekać, bo znów zobaczymy się na hali, tyle że w innej odsłonie. Do zobaczenia na boisku życia.

fot. Dariusz Stoński
tekst: Maciej Łopatto

Materiał audio w info partnera medialnego Polskiego Radia Pomorza i Kujaw:
https://www.radiopik.pl/4,109994,magdalena-mazurek-zakonczyla-sportowa-kariere-ew