31 maja 2021
Doświadczona rozgrywająca przedłużyła kontrakt z naszym klubem!

Magdalena Mazurek, rozgrywająca i kapitan zespołu Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz, zostaje z nami na sezon 2021/2022.

W rozgrywkach 2020/2021 Magdalena Mazurek była pierwszym wyborem trenera Piotra Mateli na pozycji rozgrywającej. Wystąpiła w 23 meczach (91 setów), zdobywając dla zespołu Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz 40 punktów.

Z powodu choroby, Mazurek opuściła tylko wyjazdowy mecz w Świeciu, gdzie bardzo dobrze zastąpiła ją Agata Michalewicz. Pałacanki wygrały derby regionu kujawsko-pomorskiego 3:1.

W styczniu 2021 roku, w domowym meczu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Energa MKS Kalisz (3:0) Magdalena Mazurek została wybrana MVP spotkania.

Pochodząca z Łowicza Magdalena Mazurek zaczynała karierę w MKS Skierniewice. W latach 1998-2001 reprezentowała barwy SMS PZPS Sosnowiec.

W sezonie 2006/2007 sięgnęła po mistrzostwo Polski i Puchar Polski z zespołem Winiary Kalisz.

Multimedalistka MP i reprezentantka naszego kraju

Dwa lata wcześniej – w barwach Centrostalu Bydgoszcz – Magdalena Mazurek wywalczyła wicemistrzostwo Polski oraz Puchar i Superpuchar Polski!

Oprócz tego Magdalena Mazurek (z domu Godos) ma na koncie dwa brązowe medale mistrzostw Polski, które zdobyła jako zawodniczka Calisii Kalisz i Winiary Kalisz odpowiednio w 2002 i w 2008 roku.

W naszym klubie 37-letnia rozgrywająca występuje nieprzerwanie od sezonu 2017/2018. W zespole seniorek KS Pałac Bydgoszcz grała też w latach 2011-2013.

Ponadto Magdalena Mazurek była również zawodniczką AZS Białystok (2009-2011) i Polski Cukier Muszynianka Muszyna (2013-2014).

Warto uzupełnić, że Magdalena Mazurek jest też 20-krotną reprezentantką Polski w latach 2005-2008. Wraz z kadrą Polski B zdobyła złoty medal na Uniwersjadzie w Bangkoku w 2007 roku.

Trwa przebudowa drużyny Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz

Przypomnijmy. W dwóch ostatnich tygodniach nasz klub opuściły atakująca Alexandra Dascalu, rozgrywająca Agata Michalewicz, libero Monika Jagła, środkowa Marta Ziółkowska i przyjmująca Ewelina Żurowska.

Umowę z klubem na sezon 2021/2022 przedłużyła natomiast środkowa Kinga Różyńska.

W najbliższej, jubileuszowej kampanii w najwyższej klasie rozgrywkowej drużynę poprowadzi trener Piotr Matela, którego asystentem pozostaje trener Jakub Tęcza. W nadchodzącym sezonie sztab trenerski będzie też wspierać 23-letni statystyk Karol Zimniak.

W najbliższych dniach napiszemy tutaj o kolejnych zmianach kadrowych w zespole Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz. Do przeczytania!

Tekst/ foto: Jarek Brzeski.

Zobacz też:

Ewelina Żurowska: KS Pałac Bydgoszcz jest moim domem, ale w następnym sezonie zamieszkam gdzie indziej…

Tauron Liga. Marta Ziółkowska opuszcza nasz klub! [komentarz zawodniczki]

Kinga Różyńska zostaje z nami na kolejny sezon!

Tauron Liga. Monika Jagła zmienia klub! [komentarz zawodniczki]

Piotr Makowski: Zaczynamy budowę składu na nowy sezon! [rozmowa]