14 października 2023
Dobre wrażenia z Łodzi

KS Pałac Bydgoszcz przegrał z mistrzyniami Polski 1:3. Nie tylko w zwycięskim secie bydgoszczanki pokazały dobre fragmenty gry, waleczność i nieustępliwość.

Zwycięski set jest nieco symboliczny. W całym poprzednim sezonie, w 4 meczach (2 w rundzie zasadniczej i 2 w play off) za każdym razem „Wiewióry” z Łodzi wygrywał 3:0. Na wygranie seta z ŁKS wg portalu Tauronligi czekaliśmy…594 dni.
Wygrany set nastąpił też po dwóch przegranych, czyli drużyna pokazała, że potrafi się „podnieść”, o czym nie zapomina w wywiadzie trener Jakub Tęcza. To także swego rodzaju „dowód”, że bydgoski zespół potrafi wygrywać grając z młodą, 21-letnią libero Aleksandrą Justką w pierwszym składzie. I także dobrą postawę Oli zauważa szkoleniowiec w swojej wypowiedzi. Docenić potrafił także w trakcie i po meczu koleżanki „Józka” z drużyny, dając swojej libero wsparcie.

MVP meczu była Aleksandra Dudek z ŁKS a po naszej stronie za najlepszą zawodniczkę uznano Polę Nowakowską. Pola, pod dwóch kolejkach jest na 4. miejscu punktujących (33). Więcej danych tu: https://www.tauronliga.pl/statsRanking.html

Po wolnym weekendzie bydgoszczanki wracają do treningów w poniedziałek rano (siłownia) i po południu (sala). A dołączy do nich Magdalena Saad, na miejsce Agaty Witkowskiej o czym wspominaliśmy we wcześniejszym artykule. Drużyna przygotowywać się będzie do kolejnego trudnego meczu z utytułowanym rywalem.

W niedzielę, o 19 KS Pałac podejmie Chemika Police. Sprzedaż biletów na ten mecz ruszy na początku tygodnia. Już dziś zapraszamy. Warto na naszych spotkaniach mieć barwy klubowe: koszulki i czapeczki możecie zamówić na naszej stronie.

ŁKS Commercecon Łódź – Pałac Bydgoszcz (25:19, 25:22, 21:25, 25:19)
Pałac: Bałdyga, Nowakowska, Sikorska, Paluszkiewicz, Witowska, Łyszkiewicz, Justka (l) oraz Gorzkiewicz, Makarewicz.