24 stycznia 2021
W derbach kujawsko-pomorskiego wygrywamy za trzy punkty! [relacja, komentarze, zdjęcia]

W niedzielnym meczu Tauron Ligi Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz pokonały we własnej hali Jokera Świecie 3:1 (26:24, 25:20, 20:25, 25:19). Statuetkę MVP zgarnęła Ewelina Żurowska, która zdobyła dziś 22 punkty!

Bardzo dobrze w naszym zespole spisały się też między innymi Regiane Bidias (20 punktów), Magdalena Hawryła (14) i Alexandra Dascalu (11), ale i tak najbardziej istotne jest to, że po dzisiejszym, derbowym pojedynku dopisujemy do dorobku kolejne 3 punkty! Tym samym mamy już tylko 2 „oczka” straty do zajmującej 8. pozycję Energii MKS Kalisz.

Joker Świecie, z 10 punktami na koncie, pozostał na 11. miejscu w siatkarskiej elicie kobiet. Sześć punktów mniej ma Enea PTPS Piła, która zamyka ligową tabelę.

W ekipie gości najskuteczniejsze były dziś Joanna Sikorska (22 punkty) oraz Paulina Brzoska (13) i pozyskana przed kilkoma tygodniami z Enei PTPS Piła Natalia Skrzypkowska (13).

Trzeba jednak uczciwie napisać, że beniaminek ze Świecia tanio dziś skóry nie sprzedał.

– Ten trzeci set nie wyglądał tak, jakbyśmy chciały. Wydaje mi się, że za bardzo chciałyśmy i to nas troszeczkę zgubiło. Ale fajnie, że się odbiłyśmy w 4. secie i poszło to na naszą korzyść, więc cieszymy się z trzech punktów i to jest tak naprawdę najważniejsze w tym wszystkim – mówiła Ewelina Żurowska, przyjmująca Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz i MVP meczu.

Szkoleniowiec Jokera Świecie przyczyn porażki upatrywał między innymi w przestojach w grze swojego zespołu.

– Uważam, że to spotkanie, tu z Pałacem było dobre w naszym wykonaniu i większymi momentami wyrównane, choć były niestety dwa takie fragmenty – w drugim i czwartym secie – kiedy stanęliśmy i Pałac zdołał odskoczyć, zbudował sobie przewagę, z której ciężko było nam wyjść. Natomiast jeśli nie będziemy szybciej przerywać takich przestojów, to będzie nam bardzo ciężko o wygrywanie setów – podsumował z kolei Wojciech Kurczyński, dla którego dzisiejszy mecz derbowy w Bydgoszczy był dopiero czwartym w roli trenera Jokera Świecie.

W następnej kolejce Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz zagrają na wyjeździe z Grupą Azoty Chemikiem Police.

Wciąż aktualny mistrz Polski, z 30 punktami na koncie, zajmuje dopiero 5. miejsce w tabeli, ale ostatnio gra coraz lepiej i wszystko wskazuje na to, że policzanki kryzys mają już za sobą. W pierwszym w tym sezonie starciu drużyn trenerów Piotra Mateli i Ferhata Akbasa przyjezdne wygrały 3:2. Jak będzie tym razem? Początek meczu w piątek, 29 stycznia o 17.30. Transmisja w Polsacie Sport.

Bądź z nami w ten piątek i kibicuj po drugiej stronie ekranu!

17. kolejka Tauron Ligi

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz vs Joker Świecie 3:1 (26:24, 25:20, 20:25, 25:19); MVP: Ewelina Żurowska.

Obejrzyj zdjęcia z dzisiejszego meczu w HSW Immobile Łuczniczka w Bydgoszczy.

Tekst: Jarek Brzeski. Fot. Dariusz Stoński.

Czytaj również:

Czas na drugie derby regionu w Tauron Lidze! W niedzielę gramy z Jokerem Świecie [zapowiedź]