Porażką po walce w dwóch pierwszych setach kończą sezon Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. W derby włoskich trenerów 3:1 dla tego z Legionowa.

Okoliczności zdrowotne sprawiły, że trener Alessandro Lodi zmuszony został do zastosowania nieco eksperymentalnego ustawienia: Zuzannę Szperlak desygnował na libero a w polu w jej miejsce zagrała dotychczasowa libero Magdalena Saad. To początkowo zdecydowanie zaskoczyło zawodniczki z Legionovii, bo Saad, wicemistrzyni Polski z plaży potrafi tak zaatakować jak i skutecznie zaserwować; mało tego zdobyła w tym spotkaniu także punkt wyblokiem!
Po kolei jednak: w I secie bydgoszczanki prowadziły aż do stanu 21:18. Potem jednak mocniejsze nerwy i skuteczniejsze wykończenie ataków pozwoliło odzyskać legionowiankom prowadzenie (seria 0:6 do 23:21). W końcówce było jeszcze 24:23, ale Mariana Cassemiro posłała zagrywkę w aut. Nadmieńmy, że miejscowe też grały osłabione brakiem kubańskiej atakującej Gyselle Silvy.
W drugim secie Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz zagrały z jeszcze większą konsekwencją w obronie, bloku. Po zagrywce Kamili Kobus prowadzenie wynosiło 6 punktów (20:14). IŁ Capital nie składał broni, podgonił na 22:24 (Paulina Majkowska zagrała w siatkę) i 24:24! (Cassemiro autowy atak). W końcówce jednak bydgoska brazylijka zrehabilitowała się atakując i blokując.
Przed drużynami był trzeci set. Partię praktycznie bez historii pewnie wygrały gospodynie legitymujące się przed tym meczem bilansem 9 zwycięstw-3 porażki (odwrotnym do bydgoskiego).
W secie nr 4 od startu zarysowała się lekka przewaga Legionovii, której podopieczne Alessandro Chiappiniego nie pozwoliły sobie odebrać i wygrały ósmy mecz z rzędu (10-ty w sezonie).

Kolejny mecz Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz jest zaplanowany na 8 stycznia 2022 roku. W bydgoskiej Immobile Łuczniczce rywalem będzie BKS Bostik-Bielsko Biała.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:23, 24:26, 25:16, 25:15)
MVP: Yaprak Erkek
Polskie Przetwory: Majkowska, Bałdyga, Cassemiro, Polak-Balmas, Saad, Szperlak (libero) oraz Szczepańska-Pogoda, Kobus, Mazurek.