17 czerwca 2021
Czarnogórskie wzmocnienie Polskich Przetworów Pałacu

Tytuły mistrzowskie kilku europejskich i azjatyckich lig i doświadczenie, na które liczy trener Piotr Matela. Tatjana Bokan dołącza do zespołu z Bydgoszczy.

Na instagramowym koncie Bokan naliczyliśmy 9 flag z państw, w których grała. W bazie volleybox 10, Polska będzie jedenastym. Nie ma wątpliwości, że Tanja to obieżyświat. I to z sukcesami.

Pochodzi z Czarnogóry, z miejscowości Bar, gdzie stawiała pierwsze siatkarskie kroki. Miejscowy klub Luka Bar reprezentowała w latach 2004-2006. Potem trafiła do Serbii i z miejscowym OK Spartak Subotica (klub założony w 1945 roku) w 2010 roku sięgnęła po mistrzostwo kraju.
Tak rozpoczyna się spora kolekcja tytułów, medali tak w Europie, jak i w Azji. Wymieńmy choćby krążki we wszystkich kolorach we Francji (kluby z Miluzy i Cannes), Puchar Francji z RC Cannes, mistrzostwo Japonii (2016), Puchar Cesarza (2015) czy wicemistrzostwo Azerbejdżanu (2017).

W sezonie 2019/2020 przyjmująca (ur. 9 kwietnia 1988 r.) zawędrowała do Chin, do zespołu Zhejiang Jiaxing.

Bokan wraca do Europy, gdzie grała jeszcze także w klubach z Italii czy Węgier. W sezonie 2018/2019 z Swietelsky Bekescsabai RSE sięgnęła po brąz w lidze oraz 3. miejsce w Pucharze CEV.

Na podkreślenie zasługuje jeszcze sezon 2014 w RC Cannes (utytułowany chiński trener trener Yan Fang). Trofea z tego czasu to: 5. miejsce w Champions League, 3. w prestiżowym Top Volley International, zwycięstwo w lidze i Pucharze Francji.

Trener Piotr Matela o zawodniczce:

Tanja to bardzo doświadczona siatkarka mająca na swoim koncie grę w wielu czołowych ligach świata. Gra na pozycji przyjmującej, dysponuje mocnym atakiem. Uważam, że będzie dla nas dużym wsparciem ofensywnym.

Media społecznościowe

https://www.instagram.com/tanja_bokan_/