12 marca 2021
Chcesz trenować z ludźmi z pasją? Dołącz do KS Pałac Bydgoszcz! [informacja o naborze]

Nasz klub wraz z XI Liceum Ogólnokształcącym im. Bydgoskich Olimpijczyków Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy rozpoczął nabór dziewcząt do klasy I o profilu piłka siatkowa (rocznik 2007 i 2006) oraz nabór uzupełniający do roczników 2005, 2004, 2003.

Zespoły młodzieżowe naszego klubu od kilku dekad należą do najlepszych w kraju. Warto przypomnieć, że przed kilkoma dniami Pałacanki wywalczyły awans do półfinału Mistrzostw Polski Juniorek.

Zespół prowadzony przez trenerów Agatę Kopczyk i Rafała Gąsiora wygrał wszystkie cztery spotkania turnieju ćwierćfinałowego rozgrywanego w hali sportowej XI LO w Bydgoszczy, nie tracąc w nich nawet seta.

27 lat medali Mistrzostw Polski w blisko 40-letniej historii klubu!

W trwającej od 1982 roku bogatej historii, nasz klub zdobył łącznie 27 medali Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych! Mowa tu o zespołach Młodziczek, Kadetek i Juniorek.

Po raz pierwszy na stopniach podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski zawodniczki KS Pałac Bydgoszcz stanęły w 1986 roku, kiedy to nasza drużyna wywalczyła brązowe medale Mistrzostw Polski Kadetek.

Z kolei ostatnie z najważniejszych sukcesów przypadają na rok 2019. Pałacanki sięgnęły wtedy po Mistrzostwo Polski Kadetek (na zdjęciu) oraz brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorek.

Upór i ciężka praca, czyli śladami Moniki Jagły i Marty Ziółkowskiej

Warto wiedzieć, że wychowankami KS Pałac Bydgoszcz są Marta Ziółkowska i Monika Jagła – reprezentantki Polski w kadrze trenera Jacka Nawrockiego i zawodniczki pierwszej „szóstki” Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz.

Dodatkowych informacji na temat naborów udziela trener Rafał Gąsior, który jest trenerem grup młodzieżowych w naszym klubie oraz asystentem trenera Jacka Nawrockiego w Reprezentacji Polski Kobiet.

Trener Rafał Gąsior
kom. 606 692 108
E-mail: r.gasior@op.pl

Patronem młodzieżowych zespołów KS Pałac Bydgoszcz jest Oponeo.

Zobacz też:

Awansowaliśmy do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek! [podsumowanie turnieju ćwierćfinałowego]

Za nami dwa dni turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski Juniorek w Bydgoszcz [wideo, relacja, zdjęcia]

Jesteśmy gospodarzem turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski Juniorek! [harmonogram]