11 lutego 2024
Cenne zwycięstwo Metalkasu

Emocji nie brakło, walka i trud się opłaciły. Metalkas Pałac Bydgoszcz pokonał Grupę Azoty Akademię Tarnów 3:1 i oddalił się od strefy spadkowej

To czwarta wygrana „Pałacanek” w sezonie. Pierwsza (w drugim meczu) nowego trenera Martino Volpiniego. MVP spotkania została Joanna Sikorska. Kapitan zdobyła 31 punktów i atakowała 76 razy! Aż 17 krotnie korzystano z wideoweryfikacji. Do dorobku drużyny 15 oczek dorzuciła środkowa Dominika Witowska a 11 Pola Nowakowska. Z pewnością jednak każda z bydgoskich siatkarek przyczyniła się do ważnej wygranej

Dzięki trzem punktom za zwycięstwo Metalkas ma ich teraz w dorobku 12 – 4 punkty przewagi nad drużyną z Tarnowa; i tyle samo co najbliższy przeciwnik ITA TOOLS Stal Mielec.

Piątkowe spotkanie było bardzo emocjonujące, pełne zwrotów akcji, przechodzenia prowadzenia z jednej strony na drugą (także gry na przewagi w końcówkach setów). Widać jednak było w postawie obu drużyn sporo nerwowości związanej ze stawką meczu. Pierwszy set trwał aż 45 minut (wynik 36:34)

Metalkas Pałac Bydgoszcz – Grupa Azoty Akademia Tarnów 3:1 (36:34, 19:25, 25:23, 27:25)
Metalkas Pałac: Nowakowska 11, Witowska 15, Sikorska 31, Makarewicz 4, Paluszkiewicz 8, Gorzkiewicz 4, Saad (libero) oraz Justka 0, Łyszkiewicz 4, Bałdyga 0.

Kolejny mecz bydgoskich siatkarek: poniedziałek, 26 lutego, godzina 19:00