25 października 2023
Celem są punkty we Wrocławiu

KS Pałac grał już w tym sezonie z mistrzem, wicemistrzem i piątym zespołem poprzedniego sezonu. To solidna baza do tego, by myśleć o pierwszej zdobyczy punktowej. Wyjazdowy mecz bydgoszczanek w piątek o 19. Dla #Volley spotkanie 4. kolejki będzie dopiero pierwszym w swojej hali.

Ekipa ze stolicy Dolnego Śląska pokonała na wyjazdach 3:2 Grupę Azoty Akademię Tarnów i w tych samych rozmiarach Energę MKS Kalisz. Pomiędzy tymi spotkaniami, #Volley przegrał 0:3 w Bielsku-Białej. 4 punkty z dwóch zwycięskich tiebreaków dają na wczesnym etapie sezonu 6. pozycję. KS Pałac Bydgoszcz w starciach z tuzami kobiecych rozgrywek nie ugrał nic. Czy mocne przetarcia na starcie sezonu zbudowały potencjał na pokuszenie się o punkty w Hali Orbita – będzie wiadomo już w piątek wieczorem.

Spotkanie transmitować będzie Polsat Box Go.

Ciekawe mogą być „smaczki” związane z migracją zawodniczek między klubami. W #Volley jest jedna z byłych zawodniczek klubu z Bydgoszczy – środkowa Anna Lewandowska. W ekipie Pałacu mamy także na środku Dominikę Witowską oraz (od niespełna dwóch tygodni) Magdalenę Saad na pozycji libero, siatkarki, które poprzedni rok spędziły nad Odrą.

W poprzednim sezonie 4x górą był Wrocław. W sezonie zasadniczym, w Bydgoszcz 3:2 i u siebie 3:0. W play-off, w dwumeczu o 7. miejsce 3:0 oraz 3:1. Bilans aż 36 spotkań tych zespołów w ekstraklasie kobiet: 21-15 dla ekipy ze stolicy Dolnego Śląska. Z 18 spotkań na wyjeździe Pałac 9 przegrał i także 9 wygrał.